Yapılandırma Borç Transfer Kredilerinde Korkulan Oldu! Faiz Oranları Yükseliyor

Kredi borcu olan ve yapılandırma bekleyen vatandaşlar için çok sayıda banka kredi imkanı sunuyor. Faiz oranlarında ise yükselmeler başladı. Halen düşük seviyede olan faiz oranlarından faydalanmak isteyecek vatandaşlar için çeşitli bankaların borç yapılandırma transfer kredisi imkanlarını araştırdık. İşte Ağustos ayında borç transferi kullanacak olan vatandaşlar için sunulan kredi imkanları ve detayları haberimizde.

Yapılandırma Borç Transfer Kredilerinde Korkulan Oldu! Faiz Oranları Yükseliyor

Emlak365.com olarak kredi faiz oranlarında yaşanan her değişimi, bu alanda bankalar tarafından her adımı siz okuyucularımızla anlık aktardık. 

Halen Kurban Bayramı tatilinde olan bankalar ise son anda yapmış oldukları değişimlerle bu alanda yeni bir sürece girildiğini işaret ettiler. Bizlerde bankaların kredi trasnferi konusunda atmış oldukları yeni adımları sizlerle paylaşıyoruz. 

BANKALARIN YAPILANDIRMA KREDİSİ FAİZ ORANLARI YÜKSELİYOR

Borç transferi konusunda en büyük beklenti konut kredisi için yüzde 0.74 faiz oranıyla yapılandırma yapılmasıydı. 

Devlet bankalarından beklenen bu adım Temmuz ayı içerisinde gelmedi. Bu süreçte devlet bankaları avantajlı konut kredisi kampanyasını bitirdiller ve konut kredisinde yeni faiz oranlarını açıkladılar. Bu çerçevde yeni konut kredisi faiz oranları yüzde 0.74 yerine yüzde 0.79 oldu. 

İkinci Faiz Artırımı da Geldi

Devlet bankalarının konut kredisi faiz oranlarını yüzde 0.74 seviyesinden yüzde 0.79'a yükseltmelerinin ardından bu alanda oluşan tüm beklentiler değişti. 

Tamda bu süreçte bir adımda QNB Finanbank'tan geldi. Banka yüzde 0.84 faiz oranıyla kredi yapılandırması yaptığını ilan etmişti. Kurban bayramı öncesinde bu oranda yükseldi. Banka bundan sonraki süreçte Ağustos ayında yüzde 0.86 faiz oranıyla yapılandırma yapacağını açıkladı. 

QNB Finansbank borç yapılandırması için ayrıca müşterilerin kredi puanlarının yüksek olmasını talep etti. 

ŞARTLI OLARAK SUNULAN EN DÜŞÜK KREDİ YAPILANDIRMA ORANI

Kredi transfer kredisinde en düşük faiz oranı yüzde 0.79 olarak uygulanıyor ancak bu oran için şartlar bulunuyor. 

İNG bank tarafından sağlanan borç transferi kredisinde kredi puanının yüksek olması şartı var. Çok sayıda vatandaş kredi yapılandırma için başvuru yaptığında bankadaya yüksek faiz oranı çıkarıyor. Düşük oranla kredi yapılandırması için vatandaşların 1850 kredi puanına sahip olmaları gerekiyor.

Emlak365.com