Yaptıkları Yapacaklarının Garantisi! Altın ve Gümüş Fiyatları İçin Süper Döngü Rallisi Uyarısı İle Al Sinyali Geldi

2020 yılını rekor getiri ile kapatan ve en iyi dönemini yaşayan altın fiyatları yılın son çeyreğinde yaşadığı düşüş trendinden çıkamadı.

Yaptıkları Yapacaklarının Garantisi! Altın ve Gümüş Fiyatları İçin Süper Döngü Rallisi Uyarısı İle Al Sinyali Geldi
2020 yılını rekor getiri ile kapatan ve en iyi dönemini yaşayan altın fiyatları yılın son çeyreğinde yaşadığı düşüş trendinden çıkamadı. 2021 yılında tüm zamanların en kötü Ocak ayını yaşayan altın fiyatları Şubat ve Mart ayında da değer kaybını sürdürdü.

540 lira seviyesinin altını gören altın fiyatları hakkında değerli maden ve emtia piyasası uzmanları tarafından yeni değerlendirme raporları ve notları açıklandı. Elinde altını olanları ve altına yatırım yapmak isteyen kişileri heyecanlandıran değerlendirme raporunda hem altın hem de gümüş fiyatları için yön yukarı yönlü açıklandı.

ALTIN FİYATLARI VE GÜMÜŞ FİYATLARINDA SÜPER DÖNGÜ UYARISI! 

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Julias Baer analisti Mark Matthews dünya genelinde Merkez Bankaları tarafından uygulanan gevşek para politikalarına dikkat çekerek altının satın alma topraklarında bulunduğunu söyledi. Şu anda pandemi nedeni ile merkez bankaları tarafından uygulanan parasal gevşeme politikalarının ve büyük ülkelerin birbiri ardına açıkladığı mali teşvik paketlerinin altına yarıyacağını belirten Matthews tüm bu nedenleri gerekçe göstererek şu anda altın almayı mantıklı bir yatırım araca olarak gördüğünü söyledi.

Barrick Gold CEO’su Mark Bristow ise değerli madenler piyasası hakkında yapmış olduğu değerlendirmesinde piyasalarda gereksiz bir coşku yaşandığını belirterek piyasaya giren ek likiditelerin altına yarayacağını belirterek yakın bir tarihte altında güçlenme beklediğini dile getirdi.ABD TAHVİL GETİRİLERİ HİPERBOLİK OLARAK SONSUZA KADAR ARTMAYACAK! 

Konu hakkında değerlendirmede bulunan bir diğer isim olan US Global Investors CEO’su Frank Holmes ise yapmış olduğu analizinde Amerika'da hiperbolik olarak tahvil getirilerinin sonsuza kadar yükselişini sürdüremeyeceğini belirterek "10 yıllıkların getirisi S&P 500’ün getirisinin üzerine çıkınca borsalardan tahvil piyasalarına bir akış gerçekleşti. Fakat burada yaşanacak bir düzeltme altın, gümüş, borsa ve kripto paralar için olumlu olacak" dedi.GÜMÜŞ VE ALTIN İÇİN AL SİNYALİ GELDİ! 

Yapılan değerlendirmede koronavirüs salgının ilk döneminde 11,75 dolar seviyesine kadar düşen gümüş fiyatının 5 ay içinde 30 dolara çıktığı hatırlatılırken Amerika'da uygulanan negatif faizin gümüşü desteklediği ve gümüş fiyatı beklentisi için 50 dolar seviyesinin korunduğu dile getiriliyor.

Uzmanlar altın ve gümüş fiyatları için süper döngü uyarısı yaparken her iki değerli maden için de küresel emtia pazarlarında pozitif havanın hakim olduğu değerlendirmesinde bulundular.

NOT: Burada yer alan açıklamalar yatırım tavsiyesi değildir. Haber ekonomistlerin yorum ve görüşlerine dayandırılmış olup bilgilendirme amaçlı olarak hazırlanmıştır.
Yorumlar (0)