Yatırım Araçlarının Haftalık Performansları! 1000 TL İle Gram Altın, Çeyrek, Dolar, Euro, Hisse Senedi Alanlar Kaç Lira Kazandı / Kaybetti?

Bu hafta Merkez Bankası kararı ile piyasalar çalkantılı günler geçirirken yatırım araçlarının haftalık getiri performansları da açıklandı.

Yatırım Araçlarının Haftalık Performansları! 1000 TL İle Gram Altın, Çeyrek, Dolar, Euro, Hisse Senedi Alanlar Kaç Lira Kazandı / Kaybetti?

Bu hafta Merkez Bankası kararı ile piyasalar çalkantılı günler geçirirken yatırım araçlarının haftalık getiri performansları da açıklandı. Peki, parası ile dolar, gram altın, çeyrek altın, euro ve borsa yatırımı yapan kişilerin haftalık getiri kar zarar tablosu nasıl oluştu, bu hafta en çok para kazandıran yatırım araçları hangisi oldu, hangi yatırım aracı kaybettirdi? Soruların yanıtları haberimizde...

Yatırım araçlarının haftalık performansları açıklandı. 19 Kasım 2020 Perşembe günü açıklanan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası faiz kararı ile piyasa dalgalanırken yaşanan  dalgalanma yatırım araçlarını da etkiledi. BU HAFTANIN EN ÇOK KAZANDIRAN YATIRIM ARACI BORSA OLDU! Merkez Bankası faiz kararı ile oluşan beklenti BIST 100 borsa endeksi üzerinde olumlu etki yarattı. Borsada işlem gören hisse senetlerinin değeri haftalık bazda ortalama yüzde 2.53 oranında değer kazandı. Hafta başında borsaya bin liralık yatırım yapan bir kişi 25,30 lira getiri elde etti. BU HAFTA DOLAR, EURO VE ALTIN ALANLAR PARA KAYBETTİ! Haftanın yatırımcısını üzen yatırım araçları ise dolar, euro ve altın oldu. Merkez Bankası tarafından yapılacak olan faiz artırımı kararı piyasa tarafından Pazartesi gününden itibaren fiyatlanmaya başlarken Amerika'da açıklanacak teşvik paketi beklentisi ve korona virüs aşı haberi hem doları hem de altın fiyatlarını aşağıya çeken gelişmeler olarak öne çıktı. Yaşanan gelişmelerin ışığında ons altın uluslararası piyasada düşerken iç piyasada da hem düşen dolar kuru hem de ons altından etkilenen gram altın fiyatında düşüş yaşandı. Gram altın haftayı yüzde 1,39 değer kaybı ile kapattı. Pazartesi günü bin lira ile gram altın alanlar haftalık bazda 13,90 lira para kaybı yaşadı. Dolar kurunda haftalık kayıp yüzde 0,74 olarak gerçekleşirken Euro kurunda ise haftalık kayıp yüzde 0,23 olarak gerçekleşti. Pazartesi günü bin lirası ile dolar alanlar 7.40 TL para kaybederken Euro alanlar ise 2,30 TL para kaybı yaşamış oldu. Emlak365.com
Yorumlar (0)