Yatırım Şirketlerinden Son Dakika Dolar Kuru ve Altın Fiyatları Analizi!

Piyasalar koronavirüs salgını ve açıklanan ekonomik veriler nedeni ile dalgalı seyretmeye devam ederken 1 Mart 2021 Pazartesi günü ile yeni ayın ilk açılış fiyatları da belirlenmiş oldu.

Yatırım Şirketlerinden Son Dakika Dolar Kuru ve Altın Fiyatları Analizi!
Piyasalar koronavirüs salgını ve açıklanan ekonomik veriler nedeni ile dalgalı seyretmeye devam ederken 1 Mart 2021 Pazartesi günü ile yeni ayın ilk açılış fiyatları da belirlenmiş oldu. Açılış fiyatlarının belirlenmesinin ardından yatırım şirketleri tarafından yayımlanan analiz raporları ile yeni ayın beklentileri, dolar kuru ve altın fiyatları teknik yorumları da belirlendi.

Yatırım Finansman Menkul Değerler Teknik Analiz Raporu ile Uzman Yorumu: Dolar Kuru ve Altın Fiyatları Beklentisi! 

Günün ilk teknik analiz raporu yayımlayan yatırım şirketleri arasında yer alan Yatırım Finansman Menkul Değerler "Ons altın 1750 - 1765 destek bölgesinde. Faizlerdeki yüksek seviye altını baskılamaya devam ederken ana destek bölgesine kadar geldik. Yükseliş için faizlerin yeniden aşağı dönmesi gerekiyor fakat dünkü hareketin ardından bu yönde bir beklenti yok. Short pozisyonlar için kısa vadede kâr al mümkün. Devam ettirecekler için ise stopu 1795 olarak güncelleyip pozisyon devam ettirilebilir. Dirençler 1815.00-1850.00-1875.00, Destekler 1795.00-1765.00-1720.00" yeni destek ve dayanak noktaları belirlenmiş oldu.

Vakıf Yatırım Altın Fiyatları Analizi İle Değerlendirme Raporu 

Türkiye'nin en büyük yatırım şirketleri arasında yer alan Vakıf Yatırım "Dün, ABD 10 yıllık tahvil faizlerinde yukarı hareketin hızlanması ve %1.60 seviyelerinin test edilmesi ile, değerli metaller üzerinde satış baskısı tekrar arttı. Ons altın, alçalan kanal içerisinde seyrini sürdürürken, sabah saatlerinde tekrar kritik 1.765 desteğini test ediyor. Bu seviyenin altına gelinmesi halinde satışların sertleşmesi ve alçalan kanal desteğine doğru seyir beklenebilir" ifadeleri ABD 10 yıllık tahvil faizlerinde devam eden yukarı hareketinin takip edileceği söylendi. Enflasyon beklentileri güçlendikçe orta ve uzun vadede altın fiyatlarında yeniden yükseliş trendi yaşanabileceği belirtilirken kısa vadede ise ABD 10 yıllık tahvil faizlerindeki yükselişin ise baskı etkisi yaratmaya devam edeceği belirtildi.1 MART 2021 PAZARTESİ GÜNÜ DOLAR KURU, GRAM ALTIN, ÇEYREK ALTININ FİYATI VE ONS ALTIN FİYATI NE KADAR?

Geride bıraktığımız hafta büyük bir hızla yükselen dolar kuru yeni haftaya ise düşüşle başladı. Dolar kuru an itibari ile düşüş eğilimini sürdürerek 7,3175 TL seviyesine gerilerken euro kuru da 8,8238 liraya düştü. Gram altının fiyatı ise 411,54 TL alış ve 411,61 TL seviyesine, çeyrek altının alış fiyatı ise 674 TL alışve 694 TL satış seviyesine düştü. Uluslararası piyasada ise ons altının fiyatı 1.748,89 dolar alış ve 1.749,18 dolar satış seviyesinde işlem görmeye devam ediyor.
Yorumlar (0)