Yatırımda 2021 Trendi Kripto Paralar! Nasıl Alınır, Satılır, Yatırım Yapılır? Tüm Bilinmeyenler

2021 yılının en dikkat çeken yatırım araçlarının zirvesinde Kripto paralar geliyor. Başta Bitcoin olmak üzere çok sayıda kripto para hiç olmadığı bir seviyeye çıktı. Hergün yeni bir rekorla tanışan kripto paralara olan ilgi bu yükselmeler ile arttı. Peki Bitcoin ve diğer kripto paralar nasıl alınır, satılır, nasıl yatırım yapılır? Bilinmeyenleri ile kripto para piyasası.

Yatırımda 2021 Trendi Kripto Paralar! Nasıl Alınır, Satılır, Yatırım Yapılır? Tüm Bilinmeyenler

Ekonomi gündemlerinin ilk gündem maddeleri kripto paraların yakaladığı başarı oldu. 

2021 yılında oldukça önemli bir oranda değer kazanan kripto paraların yükselme süreci devam ediyor. Geçtiğimiz yıl genelinde yukarı yönlü bir grafik çizen ve sürekli kazandıran Bütcoin son günlerde çok sert yükselmeler ile hiç olmadığı seviyeleri gördü. 

BİTCOİN'İN YÜKSELİŞ SERÜVENİ: 3000 DOLARDAN, 42000 DOLARA

Kripto para piyasası 2020 yılındaki ralliyi yeni yıla taşımayı başladı. Daha önce 2017 yılında bu şekilde bir yükselme grafiği çizen kripto paralar, bu yıl içerisinde daha sert yükselmeler yaşanıyor. Bitcoin, Ether ve diğer üç dijital parayı içeren Bloomberg Galaxy Crypto Endeksi 2021'de şimdiden yüzde 40 yükselmiş durumda. 

2020 yılı sonlarında yakaladığı yükselme grafiği ile bir anda 10.000 Dolar seviyesinden değer kazanmaya başlayan Bitcoin BTC ilk önce 20.000 dolar bandını aştı. İlk defa bu seviyeye gelen Bitcoin yükselişini sürdürdü ve 30.000 dolar bandını aştı. 2021 yılı itibariyle yükselme grafiğini devam ettiren Bitcoin'in bir sonraki hedefi 40.000 dolar oldu. Bu seviyeyi içinde bulundnuğumuz hafta içinde aşan Bitcoin haftayı da 42.000 dolar seviyesinden tamamladı. 

Evercore ISI teknik stratejisti Rich Ross, tarihi oranlarda yükseliş potansiyelinin yatırımcıların Bitcoin ve Ether'de alımı sürdürmesi gerektiğini işaret ettiğini belirtti Bunun yanında Veri Takipçisi CoinGecko'ya göre kripto paraların piyasa değeri, geçen yıl beşe katlamasının ardından bu hafta ilk kez 1 trilyon doları geçti.CoinGecko'nun rakamları 6 binden fazla kripto parayı kapsıyor.

PEKİ KRİPTO PARA ALIM SATIMI NASIL OLUR?

Bitcoin, Ether ve diğer kripto paralarda yaşanan bu yükseliş bu alanda yatırımın nasıl yapıldığının daha çok araştırılmasına neden oldu. Peki kripto para nasıl alınır? NTV'de yer alan habere göre;

Kripto paralardan olan Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve XRP  almak için ilk yapılması gereken işlem, bu alanda hizmet veren kripto para borsalarından birine üye olmak gerekiyor. Türkiye'de bu alanda BTCTurk ve Paribu gibi firmalar kripto para ticareti faaliyetinde bulunmaktadır. Bu alanda faaliyet gösteren firmalardan birisinde üye olduktan sonra online hesap oluşturmak gerekiyor. Hesap işlemlerinin tamamlanmasıyla kripto alım satım işlemleri yapılabilir. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)