Yatırımda Borsa Fırtınası! Hisse Senetleri Yine Yükseldi, Haftanın Kazandıranları

Borsa İstanbul BIST 100 endeksine bağlı hisse senetleri Şubat ayının ilk haftasında kazandıran yatırım araçları arasında ilk sırada yer aldı.

Yatırımda Borsa Fırtınası! Hisse Senetleri Yine Yükseldi, Haftanın Kazandıranları

Borsa İstanbul BIST 100 endeksine bağlı hisse senetleri Şubat ayının ilk haftasında kazandıran yatırım araçları arasında ilk sırada yer aldı. Dolar kuru ve altın hafta genelinde yaşadıkları değer kayıpları ile kaybettiren yatırım araçları arasında yer aldılar.

Para piyasalarında Ocak ayı sonunda etkili olan seyir Şubat ayının ilk haftası itibariyle devam etti. Hafta genelinde kazandıran ve kaybettiren yatırım araçlarına bakıldığında Borsa İstanbul BIST 100 endeksi ön plana çıkmayı devam etti. Altın piyasasında uzun süredir devam eden edeğer kaybı bu haftada da devam ederken dolar kuru da değer kaybı yaşadı. HAFTANIN KAZANDIRAN YATIRIM ARAÇLARIBorsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri haftalık bazda ortalama yüzde 3,65 değer kazanırken, altının gram satış fiyatı yüzde 6,65, dolar/TL yüzde 3,30, avro/TL yüzde 4,44 değer kaybetti.İşte piyasalarda oluşan son durum. Borsa İstanbul BIST 100 EndeksiBorsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri haftalık bazda ortalama yüzde 3,65 arttı. Haftalık süreçte BIST 100 endeksi, en düşük 1.471,54 seviyesine geriledi. Hafta içerisinde zirve olarak 1.549,51 bandını gören BIST 100 Endeksi haftayı da 1.527,17 puandan tamamladı.Altın Son Ayların En Düşük SeviyesindeAltın fiyatlarında yaşanan değer kaybının ardından son 6 ayın en düşük değerlerine inildi. Gram altın hafta içerisinde yüzde 6.65 değer kaybı yaşayacak önemli düzeyde geri çekildi. Gram altın haftayı 405 TL'den tamamladı. Çeyrek altın ise bir önceki haftayı 705 TL'den tamamlarken bu haftayı 658 TL'den kapattı. Cumhuriyet altını 2 bin 694 TL bandına geriledi. Dolar Kuru DüştüHafta içerisinde yaşanan gelişmeler ve haftanın son günü Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'ın açıklamaları ile dolar kuru TL karşısında ciddi oranda değer kaybı yaşadı. Dolar haftalık bazda yüzde 3.30 oranında düşerek 7.05 TL seviyesine geriledi. Euro ise haftayı 8.47 TL'den kapattı. Emlak365.com

Yorumlar (0)