Yatırımını Altına Yapanları Üzen Haber! Altının Yönü Aşağı Doğru

Birikimlerini altına yapan vatandaşlar altın fiyatlarının ne zaman yükseleceğini merak ederken fiyatlara dair analiz uzmanından geldi. ABD seçimleri ve aşı çalışmalarının yer aldığı analizde altın fiyat hareketinin aşağı doğru belirginleştiği ifade edildi.

Yatırımını Altına Yapanları Üzen Haber! Altının Yönü Aşağı Doğru

Tera Yatırım Ekonomisti Enver Erkan altın fiyatlarına dair değerlendirmelerini paylaştı. 

Daha önceden altın alan ve birikimi altına yapan vatandaşları yakından ilgilendiren değerlendirmelerde altın fiyatlarının kısa vadede nasıl bir yol izleyeceği ele alındı. İşte önümüzdeki süreçte altın fiyatlarında beklenen hareket ve altın fiyatlarını etkileyen etmenler.

ALTIN FİYATLARINDA DÜŞME BELİRGİNLEŞTİ

Pandemi sürecinde oluşan endişeli ortamda yatırımcıların en önemli tercihi altın oldu. Her daim güvenli liman olarak görülen altına yapılan yatırımlar ve değerli metalin yükselmesi sonucuyla altın fiyatları yükseldi.Altın fiyatlarının yükselmesiyle ons altın fiyatları bir dönem 2000 doları aştı.

Ons altın fiyatlarında yaşanan yükselmelerin ardından normalleşme dönemi, vaka sayılarının azalması ile ons altın 1900 dolar bandına geriledi. Bu dönemde gelen aşı çalışmalarına dair olumlu haberler düşme eğilimini tetikledi. Ayrıca ABD'den gelen seçim sonuçları sonrasında piyasalarda olumlu bir hava oluştu. Tüm bu küresel gelişmelerin ardından ise altın fiyatlarında bir miktar gerileme yaşandı. Altın fiyatlarında yaşanan değer kaybının ardından ise bu sürecin ne kadar devam edeceği merak edildi. 

Tera Yatırım Ekonomisti Enver Erkan altın fiyatlarını etkileyen etmenler ve altının gelecekte nasıl bir yol izleyeceğine dair açıklamalarda bulundu. 

Enver Erkan altın fiyatlarına dair Piyasalar, aşı haberlerinden gelen iyimserliği ve ABD'de Joe Biden yönetimine yumuşak bir geçiş aşamasını değerlendiriyor. Bu kapsamda altın fiyatlarında aşağı hareket belirginlik kazandı ve 4 ayın en düşük seviyelerine doğru gerileme gözlemledik. Aşı gelişmeleri elbette yaşanan ekonomik resesyon etkisini azaltacak güçte bir hikaye olmasından dolayı ekonomik görünüm açısından daha fazla iyimserlik aşılıyor ve bu yüzden altın negatif. ifadelerini kullandı. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)