Yeni Başvuru Dönemi Başladı! Her Ay 967 TL Muhtaç Maaşı

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından sağlanan destek ödemelerinden olan ve çok sayıda vatandaşın faydalandığı muhtaç aylığı için başvuru yapabilirsiniz. VGM'nin talep ettiği şartları sağlayan vatandaşlara ödenen muhtaç aylığı için kimlerin nasıl başvuru yapacaklarını ve başvuru adresini paylaşıyoruz.

Yeni Başvuru Dönemi Başladı! Her Ay 967 TL Muhtaç Maaşı

Türkiye'nin en önemli destek kurumlarından birisi olan Vakıflar Genel Müdürlüğü, ihtiyacı olan vatandaşlara maddi yardım sağlıyor. 

VGM MUHTAÇ AYLIĞI AYLIK 967 TL

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından sağlanan muhtaç aylığı ödemeleri her ihtiyacı olan vatandaşlar için yapılan ödemelerden değil. Bu ödemelerden faydalanmak isteyen vatandaşların sağlamaları gereken özel koşullar bulunuyor. 

Bu koşulların ilki engelli olmak ve muhtaç durumda bulunmak. Vakıflar Genel Müdürlüğü resmi sitesinden yapmış olduğu açıklamasında muhtaç aylığı ödemelerinin kimlere ödendiğine dair, "Annesi ya da babası olmayan muhtaç çocuklar ile % 40 ve üzeri engelli olan muhtaçlara aşağıdaki şartların tamamını sağlamaları halinde muhtaç aylığı bağlanır." açıklamasında bulundu. Ancak her ay düzenli muhtaç aylığı almak için bu şartı sağlamak yeterli değil. 

VGM'nin sitesinden duyurduğu ve ödemeler için gerekli olan diğer koşullar ise şunlar;

* Sosyal güvencesi olmaması, Herhangi bir gelir veya aylığı bulunmaması, Mahkeme kararı veya kanunla bakım altına alınmamış olması,Gelir getirici taşınır ve taşınmaz malı mevcut olmaması.

BAŞVURULARI NEREYE YAPILACAK?

Muhtaç aylığı başvuruları ister bizzat kuruma giderek yapılır ister gerekli evrakların kuruma posta yoluyla ulaştırılması şeklinde tamamlanır. Başvuruda bulunacak adaylar kendi illerinde bulunan Vakıflar Genel Müdürlüğü birimlerine başvurularını iletebilirler.

Emlak365.com