Yeni Ekonomi Reform Paketi Ne Zaman, Saat Kaçta Açıklanacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın günlük programı Cumhurbaşkanlığı İletişim Ofisi tarafından yayımlandı.

Yeni Ekonomi Reform Paketi Ne Zaman, Saat Kaçta Açıklanacak?
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın günlük programı Cumhurbaşkanlığı İletişim Ofisi tarafından yayımlandı. Açıklanan programa göre tüm Türkiye'nin büyük bir heyecanla beklemiş olduğu ekonomik reform paketi 12 Mart 2021 Cuma günü yani bugün açıklanıyor!

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN 12 MART 2021 CUMA GÜNÜ GÜNLÜK PROGRAM! CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BUGÜN NEREDE, SAAT KAÇTA KONUŞACAK, YENİ EKONOMİ REFORM PAKETİ AÇIKLAMASI NE ZAMAN?

Cumhurbaşkanlığı İletişim Ofisi tarafından yayımlanan günlük program verisine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün saat 15:00'te tüm Türkiye'nin merakla beklediği konuşmasını yapacak.

Açıklanan programda "Ekonomi Reformları Tanıtım Toplantısı (Haliç Kongre Merkezi)" başlığı ile toplantı saati 15:00 olarak ilan edildi.YENİ EKONOMİ REFORM PAKETİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK 2021?

Toplantı bugün yani 12 Mart 2021 Cuma günü saat 15:00 itibari ile başlayacak. Toplantıda bankaların kredi borçlarından sicil affına, vergi yapılandırmasından yeni yatırımların teşviklerine kadar farklı pek çok alanda yeni ekonomik yasal düzenlemelerin duyurulması bekleniyor.

Özellikle de pandemi döneminde borç ödemede sıkıntıya düşen vatandaşlar bankalara olan ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi borçlarında yapılandırma kolaylığı beklerken yine kredi kartı borçları için de erteleme ve borç yapılandırma kolaylığı bekleniyor.

Basına sızdırılan pakette dikkat çeken bir diğer madde de kredi sicil affı olarak öne çıkıyor. Bankalara olan borçların ödeyemedikleri için kara listeye girenler devlet bankaları tarafından verilen düşük faizli destek kredilerinden yararlanamamış ve mağduriyetleri artmıştı. Düzenlenecek olan toplantıda bu iki gündem maddesi de yakından takip edilecek.
Yorumlar (0)