Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Olarak Atanan Lütfi Elvan'dan İlk Açıklama Geldi: Berat Albayrak Görev Teslim Töreninde Olacak Mı?

TBMM Plan Bütçe Komisyon Başkanı olarak görev yaparken Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın Pazar günü sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu son dakika açıklaması ile istifa etmesi sonrasında yeni bakan olarak atanan Lütfi Elvan ilk açıklamasında bulundu.

Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Olarak Atanan Lütfi Elvan'dan İlk Açıklama Geldi: Berat Albayrak Görev Teslim Töreninde Olacak Mı?

TBMM Plan Bütçe Komisyon Başkanı olarak görev yaparken Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın Pazar günü sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu son dakika açıklaması ile istifa etmesi sonrasında yeni bakan olarak atanan Lütfi Elvan ilk açıklamasında bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeni Hazine ve Maliye Bakanı olarak atanan Lütfi Elvan'ın görevi devralması beklenirken görev teslim töreninde Bakan Albayrak'ın yer almayacak olması büyük yankı uyandırdı. Detaylar haberimizde...

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Pazar akşamı twitter hesabını kapatmış, instagram hesabında ise tüm finans sektörünü sarsan sürpriz bir kararı açıklayarak bakanlık görevinden sağlık sorunları nedeniyle istifa ettiğini duyurmuştu. Kararın sadece sosyal medya hesabı üzerinden açıklanması ve Cumhurbaşkanlığından resmi bir açıklama gelmemesi ikilem yaşanmasına neden olmuştu. Dün Cumhurbaşkanlığı İletişim Ofisi üzerinden yapılan açıklama ile istifanın kabul edildiği duyurulmuş, 10 Kasım 2020 tarihli Resmi Gazete ile ise yeni Hazine ve Maliye Bakanı olarak Berat Albayrak'ın yerine Lütfi Elvan'ın atandığı ilan edilmişti. YENİ EKONOMİ BAKANI LÜTFİ ELVAN'DAN İLK AÇIKLAMA GELDİ! TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararı ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeni Hazine ve Maliye Bakanı olarak atanmıştı. Kararın Resmi Gazete ile yayımlanmasının ardından Lütfi Elvan meclisteki makam odasına gelerek buradaki çalışma arkadaşları ile vadalaştı ve eşyalarını aldı. Burada gazetecilerin ısrarlı soruları üzerine Elvan atama kararından kendisinin de haberi olmadığnı, alınan kararın kendisi için de sürpriz olduğunu dile getirerek ilk açıklamasını yapmış oldu. HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI GÖREV TESLİM TÖRENİ NE ZAMAN YAPILACAK, BERAT ALBAYRAK TÖRENDE OLACAK MI?Gelen son dakika açıklaması ile Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın Hazine ve Maliye Bakanlığı devir teslim töreninde olmayacağı iddia edildi. Sağlık sorunları nedeni ile istifa ettiğini duyuran Bakan Albayrak'ın yerine atanan Elvan devir teslim töreninin ne zaman olacağı sorusu üzerine ise "Berat Bey'in rahatsızlığı nedeniyle devir teslim töreni yapılmayacak" açıklamasında bulundu. Söz konusu açıklama piyasalarda büyük bir yankı uyandırdı. Emlak365.com


Yorumlar (0)