Yerli Kripto Para Borsası Sahibi Yurt Dışına Mı Kaçtı, Thodex Türkiye'nin Yeni Çiftlik Bankı Mı Oldu?

Kripto para birimleri Türkiye'de her geçen gün daha fazla ilgi görmeye devam ederken Türkiye'nin yerli kripto para borsası Thodex battı iddiaları gündemi salladı. Finans kulislerinde büyük dalgalanma yaratan haberler Thodex sitesi neden kapalı soruları ile gündeme gelirken Thodex sahibi kaçtı iddiaları ile yeni Çiftlik Bank vurgunu büyük panik yarattı.

Yerli Kripto Para Borsası Sahibi Yurt Dışına Mı Kaçtı, Thodex Türkiye'nin Yeni Çiftlik Bankı Mı Oldu?
Thodex Türkiye'nin yerli kripto para borsası olarak hizmet verirken ilk önce siteden yapılan açıklama ile 6 saatlik bakım çalışması nedeni ile işlemlere ara verildiği duyurulmuştu.

Belirtilen sürenin dolmasına rağmen işlemlerin başlamaması üzerine yeni bir açıklama yapılmış ve sitenin önce bakım çalışmaları nedeni ile sonrasında ise yabancılara satış yapılacağı iddiası ile 4-5 gün daha işlemlere kapalı kalacağı duyurulmuştu.

THODEX SAHİBİ KAÇTI MI, BATTI MI, NEDEN KAPALI, AÇILMIYOR?

Yapılan ikinci açıklama sonrasında işlem yapan binlerce kişi savcılıklara suç duyurusunda bulunmaya başlarken büyük panik yaşandı. Türkiye'nin en büyük kripto para vurgunu olmaya aday olan haberlere göre Thodex sahibi Faruk Fatih Özer 20 Nisan 2021 tarihinde İstanbul Havalimanı çıkışlı olarak Arnavutluk'un başkenti olan Tiran'a gitti.

2 MİLYAR DOLARLIK KRİPTO PARA VURGUNU! 

Türkiye'nin yeni çiftlik bank vakası olarak duyurulan olaylarda iddialara göre Faruk Fatih Özer olaylar patlak vermeden önce Arnavutluk'un Başkenti Tiran'a kaçtı. Özer'in yaklaşık olarak 2 milyar dolarlık kripto para ile yurt dışına kaçtığı iddia edilirken İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na çok sayıda şikayet dilekçe ulaşırken, Özer hakkında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosu ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından "nitelikli dolandırıcılık" ve "suç örgütü kurmak"suçundan re'sen soruşturma başlatıldı.

2 MİLYON DOGECOİN DAĞITMA SÖZÜ VEREREK ADINI DUYURMUŞTU! 

Konu hakkında peş peşe açıklamalar gelirken Thodex kripto para piyasasında adını yatırımcılarına 2 milyon adet Dogecoin dağıtma sözü vermesi ile duyurmuş, bir anda kripto para işlemi yapmak isteyen kişilerin gözdesi haline gelmişti.

Dogecoin fiyatlarında yaşanan yükseliş sonrası kripto para borsasının çökmüş olabileceği iddiaları da gündeme gelmiş, bir süredir kullanıcılar Thodex borsasında yer alan paralarını başka borsalara transfer etmek istediklerinde sorun yaşadıklarını dile getirerek şikayetçi olmaya başlamıştı. Paralarına hiçbir şekilde müdahale edemeyen yatırımcılar büyük mağduriyet yaşarken olay Türkiye'nin ilk büyük çaplı kripto para vurgunu olması ile de adını duyurdu.
Yorumlar (0)