Yoksullara Her Ay Kira Yardımı Yapan Kurumlar Eylül 2020

Geliri olmayan, düşük gelirli olan veya ihtiyacı bulunan vatandaşların barınma ihtiyaçları için kira yardımları yapılıyor. Bu vatandaşların kira yardımı için başvuru yapabilecekleri kurumların listesini sizlerle paylaşıyoruz. İşte yoksullara kira yardımı yapan devlet kurumları.

Yoksullara Her Ay Kira Yardımı Yapan Kurumlar Eylül 2020

Türkiye'de çok sayıda vatandaş devletten çeşitli alanlarda yardım ve destek ödemesi alıyor. 

Bu ödemelerin çok büyük kısmı nakit destek ve gıda yardımı olarak sağlanırken vatandaşlar ayrıca barınma alanında da destek ödemeleri alabiliyorlar. Burada en çok aranan barınma yardımı ise aylık kira desteği.

HANGİ KURUMLAR KİRA YARDIMI YAPIYOR?

Kira yardımı yapan kurumların bu yardımları sadece durumu olmayan vatandaşlar için değil çeşitli alanlarda sağlanıyor. Bu çerçevede her kurum kira yardımı ödemelerinde kendi özel şartlarını talep ediyor. Bu bağlamda kira yardımı almak isteyen vatandaşların başvuru yapanbilecekleri kurumlar şunlar;

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı - kira yardımları

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı - kira yardımı

Belediyelerden - kira yardımı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı - kentsel dönüşüm kira yardımı 

Bu bakanlıklar ve kurumların kira yardımları dışında vatandaşlar ayrıca Sivil toplum kuruluşlarından, özel vakıflardan ve derneklerden ve gönüllü kuruluşlardan kira yardımı alabilirler. Ancak bu yardımlar, yardımı sağlayan kurumlar ile ilgili olup başvuru şartları bu kuruluşların belirlediği şekilde olur. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

Kira yardımı başvuruları vatandaşların bulundukları il ve ilçelerde sosyal yardımlaşma vakıflarından, sosyal yardımlar genel müdürlüğü üzerinden ve belediyelerden yazılı dilekçe ile yapılabilir.

Emlak365.com

Yorumlar (0)