Yüksek Fiyata 2 El Araç Almaya Son! Vakıfbank'tan Uygun Fiyata Satılık İkinci El Otomobiller

Yeni bir otomobil satın almak için istekleri bulunan ve fiyat araştırması yapan vatandaşlar fiyatların yüksek olmasından şikayet ederken Vakıfbank'tan yeni bir haber geldi. Vakıfbank ikinci el otomobil satış ilanlarını güncelledi. İşte piyasaya göre Vakıfbank tarafından uygun fiyata satışa çıkarılan ikinci el otomobiller ve satın alma detayları...

Yüksek Fiyata 2 El Araç Almaya Son! Vakıfbank'tan Uygun Fiyata Satılık İkinci El Otomobiller

Türkiye'de otomobil sektörü son aylarda sürekli olarak fiyat yükselişleri ile gündeme geliyor. Yeni bir otomobil satın almak isteyen vatandaşlar ise fiyat artışlarından sürekli olarak şikayet ediyorlar. Sektörel olarak yaşanan sıkıntılara çip krizi de eklenince sıfır kilometre otomobil satın almak artık çok zor bir hale geldi. 

UYGUN FİYATA İKİNCİ EL OTOMOBİL

Sıfır kilometre otomobillere kur farkı gerekçe gösterileren firmaların yüzde 5 ve yüzde 10 arasında zam yapması ise otomobil satın almak isteyen vatandaşların tüm umutlarını tüketti. Yüksek maliyetler nedeniyle sıfır kilometre otomobillerin yanına dahi yaklaşamayan vatandaşlar hedeflerini ikinci el otomobil piyasası olarak belirlediler. Ancak sıfır kilometre otomobillerin fiyatlarına göre fiyatlanan ikinci el otomobil piyasası da son zamlardan nasibini aldı.

Hem sıfır kilometre hem de ikinci el otomobillerin fiyatları yükjselince vatandaşlar kendilerine uygun fiyatla otomobil satın alma yolunu sunan alternatiflere yöneldiler. Bunlardan birisi icradan satışa çıkan otomobiller oldu. Ancak bu da çok sıkı bir takip gerektiriyor. Bu kadar zamanı olmayan vatandaşlar için ise tek seçenek bankaların satışa çıkardığı ikinci el otomobiller oluyor. Vakıfbank da ikinci el otomobil satış ilanlarını güncelledi. 

Vakıfbank'ın genellikle taşıt kredisi verirken müşterilerden teminat olarak diğer bankalar gibi araç rehin tesisi kurulduğu biliniyor. Bu kredilerin geri ödenmemesinde ise otomobillerin tüm hakları Vakıfbank'a geçiyor. Bu şekilde Vakıfbank'ın sahibi olduğu ikinci el otomobiller ise kullanılan krediler gereği satılarak nakite çevriliyor. Bu durum da vatandaşlara Vakıfbank'tan uygun fiyata ikinci el otomobil satın alma imkanı sunuyor. 

VAKIFBANK İKİNCİ EL OTOMOBİL SATIŞ İLANLARI

İşte Vakıfbank tarafından satışa çıkarılan ikinci el otomobiller ve satış fiyatları:

-2017 model Volkswagen Golf: 220 Bin TL
-2017 model Volkswagen Golf: 213 Bin TL
-2017 model Volkswagen Golf: 217 Bin TL


-2015 model Toyota Corolla: 166 Bin TL
-2015 model Audi A3: 260 Bin TL
-2011 model Ford Focus: 100 Bin TL
-2006 model Citroen C2: 54 Bin TL
-2003 model Fiat Albea: 47 Bin TL
-2003 model Renault Clio: 49 Bin TL
-1998 model Opel Vectra: 52 Bin TL

Yorumlar (0)