Yükselen Dolar Kuru Enflasyonu Nasıl Etkileyecek, Mart Ayı Enflasyonu ve TÜİK TEFE TÜFE Nisan 2021 Kira Artışı Ne Zaman Açıklanacak?

TÜİK TEFE TÜFE Nisan 2021 kira artış oranı için geri sayım başlarken dolar kurunda yaşanan yükseliş sonrası Mart ayı enflasyon beklentisi de merak konusu oldu. 2021 Mart enflasyon tahmini yüzde kaç, Nisan 2021 enflasyon rakamı ne zaman, saat kaçta açıklanacak, enflasyon tahmini yüzde kaç?

Yükselen Dolar Kuru Enflasyonu Nasıl Etkileyecek, Mart Ayı Enflasyonu ve TÜİK TEFE TÜFE Nisan 2021 Kira Artışı Ne Zaman Açıklanacak?
Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'ın görevden alınması ve yerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Şahap Kavcıoğlu'nun atanmasının ardından dolar kuru hızla yükselişe geçmişti.

Naci Ağbal'ın görevden alınmasından önce dolar kuru 7.20 liraya kadar çekilirken ardından kur büyük bir hızla yükselişe geçerken an itibari ile 8.40 lira seviyesini zorlamaya devam ediyor. Yaşanan süreçte en çok merak edilenlerin başında ise kurda yaşanan yükselişin enflasyonu nasıl etkileyeceği merak konusu oldu.

MART 2021 ENFLASYON BEKLENTİSİ NE KADAR?

Ekonomistler döviz kurunda yaşanan sert yükselişin enflasyon rakamlarına da olumsuz yansıyacağını belirtirken henüz beklenti anketi sonuçları ise yayımlandı.

Ancak genel kanı ne yazık ki Mart ayı enflasyon rakamlarının Nisan ayında yaşanan yükselişi yakalayacağı yönünde oldu.

NİSAN AYI RESMİ KİRA ARTIŞI ZAM ORANI VE TÜİK TEFE TÜFE MART AYI ENFLASYONU RAKAMLARI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA YAYIMLANACAK?

Ülkemizde enflasyon rakamları her ay Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK tarafından hesaplanmakta olup takip eden bir sonraki ayın ilk iş haftası içerisinde açıklanmaktadır.

Mart ayına ilişkin enflasyon rakamları Nisan ayının ilk haftası içerisinde açıklandığı için halk arasında Nisan ayı enflasyonu olarak anılmakta olup aslında açıklanan rakamlar Mart ayına ilişkin enflasyon verisidir.

TÜİK tarafından Mart ayı enflasyon rakamları 5 Nisan 2021 Pazartesi günü açıklanacak olup saat 10:00 itibari ile beklenen rakamlar kurumun resmi internet sitesi üzerinden ilan edilecek olup sitemiz tarafından da uygulama olarak takipçilerimize iletilecektir.
Yorumlar (0)