Yükselişe Geçen Ethereum, Bitcoin'i Yıllardır Oturduğu Tahtından İndirmeyi Başardı!

Kripto para piyasasında her geçen gün oyunun kuralları yeniden belirleniyor. Günlük işlem hacmi dikkate alındığında Bitcoin yıllardır sahip olduğu tahtı bugün Ethereum'a kaptırdı.

Kripto para piyasasında her geçen gün oyunun kuralları yeniden belirleniyor. Günlük işlem hacmi dikkate alındığında Bitcoin yıllardır sahip olduğu tahtı bugün Ethereum'a kaptırdı.

Kripto para piyasaları son dönemlerde yoğun bir ilgi görüyor. Bu piyasanın öncüsü olan Bitcoin her alanda liderliğini sürdürürken önemli bir gelişme yaşandı.

BİTCOİN ZİRVEYİ ETHEREUM’A KAPTIRDI!

Bitcoin yıllardır günlük işlem hacmi açısından en çok işlem yapılan kripto para birimiydi. Ancak Bitcoin bu sarsılmaz tahtını Ethereum’a devretti. Ethereum’un bu yükselişinin sebebi olarak ise kurumsal yatırımcıların bu para birimlerine olan ilgisinin artması gösteriliyor.

Piyasa değeri açısından Bitcoin’den sonra en yüksek değere sahip olan kripto para Ethereum son günlerde popülerlik açısında Bitcoin’in dahi önüne geçmeyi başardı. Son 24 saatlik süreç dikkate alındığında Bitcoin’in değerinin yüzde 10 oranında arttığı ve 1.340 dolara yükseldiği belirtildi. Günlük işlem hacmi açısında ise Ethereum kripto paraların tarihinde bir ilki başararak Bitcoin’in önünde yer aldı.

12 MİLYAR DOLARI AŞTI!

Kripto para piyasalarında Bitcoin üzerinden her gün ortalama 9 milyar dolarlık işlem yapılıyor. Ethereum’un birim fiyatının Bitcoin’in çok altında olmasına rağmen günlük işlem hacminde Bitcoin’i geçmesi dikkatlerden kaçmadı. Ethereum’un günlük işlem hacmi 12 milyar doları geçti. Bu fark Ethereum’a gösterilen yoğun ilgiyi de ortaya koydu. Son veriler ışığında Ethereum en değerli kripto para değil ama en popüler kripto para oldu.

ETHEREUM SON BİR HAFTADA YÜZDE 20 DEĞER KAZANDI!

Son bir haftalık veriler dikkate alındığında yükseliş açısında Ethereum, Bitcoin’e ciddi bir fark attı. Bitcoin bu süreçte değerini yalnızca yüzde 2 arttırırken Ethereum ise yüzde 20 oranında değer kazandı. Ancak bu pozitif duruma rağmen Ethereum yine de tüm zamanların en yüksek değerine ulaşamadı.

Ethereum’un popülerleşip değer kazanması ve işlem hacminde ciddi bir ivme yakalamasına uzmanlar neden olarak Ethereum 2.0’ın resmi olarak piyasaya sürülmesi ve kurumsal olarak da benimsenmesi gösterdiler.

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir