Yurtdışı Telefon Harç Ücretleri! İşte Diğer Ülkelerden Telefon Getirilirken Ödenecek Ücret

2021 yılı harç ödemelerine dair tebliğler kapsamında yurtdışından telefon getirenlerin ödeyeceği ücretler de belli oldu.

Yurtdışı Telefon Harç Ücretleri! İşte Diğer Ülkelerden Telefon Getirilirken Ödenecek Ücret

2021 yılı harç ödemelerine dair tebliğler kapsamında yurtdışından telefon getirenlerin ödeyeceği ücretler de belli oldu. 2021 yılı harç ödemeleri tebliğ ve detayları.

Resmi Gazete'de yeni yıl harç ödemesi tebliğleri yayımlandı. 2021 yılı genelinde uygulanacak vergi ve harç ödemelerinde yüzde 9.11 oranında artış yaşandı. Bu yükselme ile yurtdışından telefon getireceklerin ödeyecekleri harç ücretleri de değişti. YURTDIŞINDAN TELEFON GETİRECEKLERİN ÖDEYECEĞİ HARÇ ÜCRETİResmi Gazete ile ilan edilen harç ödemeleri 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren uygulaamda olacak. Mükerrer sayı ile duyurulan ödemelere dair yayımlanan tebliğler kapsamında, yurt dışından cep telefonu getirip, kayıt altına alacak vatandaşların ödeyecekleri IMEI kayırt harç tutarı 2 bin 6 TL'ye yükseldi. Söz konusu harç bedeli 2020 yıl genelinde 1838 TL olarak ödeniyordu. Yeni yıl ile birlikte uygulanacak olan yeni ve zamlı harçlar 2020 yılına göre yüzde 9.11 oranında artmış durumunda. 29 Aralık tarihli Resmi Gazete Mükerrer Sayısında ilan edilen tebliğler kapsamında düzenlemeler 1 Ocak 2021 itibariyle uygulanacak. ÇOK SAYIDA HARÇ ÖDEMESİ YÜKSELDİResmi Gazete'de yayımlanan kararlar kapsamında vatandaşların 2021 yılında ödeyecekleri; MTV, emlak vergisi, çevre temizlik vergisi, IMEİ kayıt belgesi, ehliyet harç parası, pasaport harç parası, dava açma, icra başlatma ücretleri yükseltilmiş oldu.Emlak365.com

Yorumlar (0)