Yüzde 1600 Artan Ethereum Tarihi Rekor Kırdı!

Kripto para birimleri arasında Bitcoin'den sonra en çok işlem gören ikinci para birimi olan Ethereum 3 bin 145 dolar üzerinin üstünü görerek tarihi rekorunu kırdı. 2020 senesinde bu dönemlerde 180 dolar civarında dalgalanan Ethereum sadece 1 senede yüzde 1600 oranında değer artışı yaşayarak tüm dikkatleri üzerine çekti. Ethereum neden yükseliyor, neden yükseldi, yükselmeye devam eder mi, 1 Ethereum kaç dolar, TL oldu?

Yüzde 1600 Artan Ethereum Tarihi Rekor Kırdı!

Son dönemde özellikle de fiyatlarda yaşanan dalgalanma ve Türk yatırımcılar tarafından yapılan yoğun alımlar ve yasaklama kararları ile gündemdeki yerini koruyan kripto para fırtınası tüm hızı ile esmeye devam ediyor.

Kripto paralar arasında Bitcoin'den sonra en fazla işlem gören ikinci birim olan Ethereum psikolojik eşik olarak kabul edilen 3 bin dolar sınırını aşmaya başarırken yıllık bazda yüzde 1600 oranındaki değer artışı ile yatırımcılarına çılgın bir servet kazandırdı. 

1 ETHEREUM BUGÜN NE KADAR, KAÇ TL / DOLAR?

Çılgın bir yükseliş grafiği yakalayan Ethereum 2020 yılının aynı döneminde sadece 180 dolar civarında işlem görürken aradan geçen 1 senelik zaman diliminde yüzde 1600 gibi çılgın bir oranda yükseliş yaşayarak 3 bin dolar sınırını aşmayı da bildi. Ethereum için yeni direnç noktası olarak gösterilen 3 bin dolar barajı da aşıldı. 

3 Mayıs 2021 Pazartesi günü Ethereum yaşadığı yükselişin ardından 3 bin 156 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ederken 1 Ether ise 29 bin 179 lira seviyesine ulaşmış oldu. 

Yaşanan yükseliş ile beraber Ethereum 1 yıllık kazancı yüzde 1600 seviyesine ulaşırken aylık kazancı ise yüzde 40 prim elde etmiş oldu. 

ETHEREUM NEDEN YÜKSELİYOR, YÜKSELDİ, YÜKSELMEYE DEVAM EDECEK Mİ?

Yaşanan çılgın yükselişte en büyük pay Avrupa Yatırım Bankası tarafından alınan blok zincirde 2 yıllık tahvil çıkarma kararı olarak gösterildi. Büyük yatırım bankaları ile kurumları tarafından yapılan kripto para açıklamaları fiyatlamalar üzerinde büyük etkiye sahip olurken olumlu açıklamalar fiyatları hızla yukarıya doğru itiyor. Ethereum EIP-1559 için duyurulan tarihte yükselişte etkili oldu.

Yorumlar (0)