Yüzde 7,4 Artış BMW’ye Rekor Getirdi!

yuzde-7,4-artis-bmwye-rekor-getirdi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yapılan açıklamada dünya genelinde satış yapan BMW’nin 2,3 milyon aracın Çinli müşterilere ulaştığı belirtilirken Çin’deki satışların 7,4 oranında artış gösterdiği ve 2020 yılı içinde toplam 777.379 BMW ve Mini marka araçların Çin’li müşterilere teslim edildiği ortaya koyuldu. Rakamlara göre BMW Grubu’nun yeni bir rekora ulaştığı açıklamalar arasında yer aldı. BMW Grubu’nun Çin Bölge Başkanı ve CEO’su Jochen Goller Çin’li müşterilere yönelik açıklamalarda bulundu. Çeşitli talepleri olan Çin’li müşterilerin Çin otomobil piyasasının potansiyelini arttırdığını belirten Goller, Çin pazarının bir benzerinin daha olmadığını belirtti.

Çin Önemli Bir İnovasyon Kaynağı

Açıklamalarında Çin otomobil pazarının büyük bir potansiyel taşıdığına ve vazgeçilmez bir otomobil pazarı olduğuna değinen Goller, BMW Grubu’nun Çin’i geniş ve talep kâr bir pazar olarak görmenin yanında önemli bir inovasyon kaynağı olarak değerlendirdiklerini söyledi. Goller bu açıklamalara paralel olarak Çin’de üretilmişten Çin’de yaratılmışa geçiş ile yatırımların hız kazanarak devam ettiğini belirtti. BMW Grubu’nun en büyük AR-GE merkezinin Çin’de olduğuna dikkat çeken Goller, Çin’de bulunan teknoloji şirketleri ile işbirliğinin sürdüğünü ifade etti. Çin’in ‘çifte dolaşım’ sistemine dikkat çeken Goller, bu sistemin iç pazarın temelini oluşturduğunu aynı zamanda yurtiçi ve yurtdışı piyasalarda ilişkileri güçlendirdiğine değindi. Bu strateji ile uluslararası dolaşımın sağlandığını söyleyen Goller, hem Çin’li şirketlerin hem de ulusal şirketlerin kazanmasına neden olduğuna vurgu yaptı.

Küresel Ekonominin Lokomotifi

2020 yılında tüm dünyada etkili olan Covid-19 salgının başlangıç noktası olmasına rağmen pandeminin başarılı şeklide kontrol edildiğini ve ekonomilerin korunması nedeniyle Çin’in küresel ekonominin lokomotifi haline geldiğini ifade etti. Şiddetli yaşanan pandemiye rağmen BMW Grubu’nun Çin’deki satışları yüzde 7,4’lük bir artış yaşayarak yeni bir rekora ulaştı. 2020 yılında Çinli müşterilere 777.379 BMW ve Mini marka araç teslim edildiği hatırlatıldı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir