Ziraat Bankası 50.000 Liraya Ne Kadar Faiz Veriyor, 32 Günlük Faiz Ne Kadar?

Bankaların faiz oranları giderek yükselmeye devam ederken yaşanan yükseliş bankada parası olanları sevindirdi. 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranı rakamlarında yaşanan yükseliş sonrasında Ziraat Bankası mevduat faiz oranları da yükseldi. Ziraat Bankası mevduat hesaplama ekranı ile 50 bin liranın aylık faiz getirisi haberimizde! Dinamik hesap nedir, faiz oranı yüzde kaç?

Ziraat Bankası 50.000 Liraya Ne Kadar Faiz Veriyor, 32 Günlük Faiz Ne Kadar?

Merkez Bankası tarafından uygulamaya alınan parasal sıkılaşma politikası sonrasında bankaların faiz oranları giderek yükselmeye devam ediyor. Bankaların ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi faiz oranları yanı sıra 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranları da yükselişini sürdürüyor. 

Kamu bankaları arasında yer alan ve Türkiye'nin en büyük bankası olması nedeni ile mevduat hesabı açmak isteyen kişilerin en çok güvendikleri bankalar arasında yer alan Ziraat Bankası 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranlarını yukarı yönlü revize getti. 

ZİRAAT BANKASI 32 GÜNLÜK FAİZ NE KADAR, VADELİ MEVDUAT HESABI FAİZİ YÜZDE KAÇ?

Ziraat Bankası vadeli mevduat hesabı faiz oranı yüzde 17 olarak uygulanırken Ziraat Bankası dinamik hesap faizi olarak ise yüzde 18 seviyesini uyguluyor. 

30 Haziran 2021 tarihine kadar 1 aylık dönem süre içerisinde Bankkart ekstresine yansıyan satış harcamalarının toplamı 4 bin lira ve üzeri olduğunda, İnternet Şube veya Ziraat Mobil'den açılacak Türk Lirası vadeli mevduat hesaplarına normal faiz oranına ek olarak yüzde 1 dinamik hesap faz oranı verilecek. 

Bu sayede yüzde 17 olan normal faiz oranı yüzde 18 seviyesine yükseltilmiş olacak. 

ZİRAAT BANKASI 50 BİN LİRAYA NE KADAR FAİZ VERİYOR?

Normal Ziraat Bankası vadeli mevduat hesabı olan yüzde 17 üzerinden hesaplandığı takdirde 50 bin liranın 32 günlük faiz getirisi 707,95 TL olarak gerçekleşiyor. Hesapta tutulan para ve hesabın vade süresi uzadıkça kazanılan faiz getirisi de yükseliyor.

Yorumlar (0)