Ziraat Bankası Emeklilere Özel İhtiyaç, Taşıt ve Konut Kredisi Destek Kampanyaları!

Devlet bankaları arasında yer alan ve Türkiye'nin en büyük bankası olarak kabul edilen Ziraat Bankası destek kredileri ile asgari ücretli çalışanlar, emekliler, dar gelirliler, esnaf ve KOBİ'lere yönelik nakit para desteği sunmaya devam ediyor. Bunlardan biri de emeklilere özel ihtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi paketi olarak öne çıkıyor. Ziraat Bankası emeklilere faizsiz kredi veriyor mu, emeklilere özel kredi faiz oranları yüzde kaç, Ziraat Bankası emekliye kredi limiti, emekli en fazla ne kadar kredi çekebilir?

Ziraat Bankası Emeklilere Özel İhtiyaç, Taşıt ve Konut Kredisi Destek Kampanyaları!

Emeklilerin en çok tercih etmiş oldukları bankalar arasında yer alan Ziraat Bankası emeklilere özel kredi faiz oranlarını güncelledi. 

ZİRAAT BANKASI EMEKLİYE FAİZSİZ KREDİ 2020

Emeklilere faizsiz kredi en çok araştırılan konuların başında yer alırken ne yazık ki gündeme getirilmesine rağmen ekonomide yaşanan dalgalanma nedeniyle bir türlü hayata geçirilememişti. Verilen sözlere rağmen taslak halinde kalan ve ekonomide yaşanan dalgalanmalar ile üst üste gelen kur şokları sonrasında bir türlü hayata geçirilememişti. 

O dönemde yürütülen çalışmalarda Emekliye 10 maaş faizsiz kredi ya da nakit avans verilmesi planlanıyordu. Ancak ekonomik koşullarda yaşanan bozulma nedeniyle ne yazık ki söz konusu düzenleme bir türlü hayata geçirilememişti. 

ZİRAAT BANKASI EMEKLİYE KREDİ LİMİTİ

Emeklilere kredi limiti hesaplaması konusunda Ziraat Bankası maaşa göre hesaplama yapmaktadır. Kişinin aylık belgelenebilir geliri ile toplam gideri göz önüne alınarak kalan tutarın yarısı kadar ödemesi olan kredilere onay verilmektedir. Örneğin aylık geliri 2 bin lira olan bir emekli bankaya olan başka hiçbir kredi borcu bulunmuyorsa aylık taksit tutarı bin liraya kadar olan ihtiyaç kredisi paketleri için onay alabilmektedir. 

ZİRAAT BANKASI EMEKLİLERE ÖZEL İHTİYAÇ VE KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI LİSTESİ! 

Düzenlenen kampanya kapsamında emeklilere özel ihtiyaç ve konut kredisi faiz oranları güncellendi. Düzenlenen kampanya kapsamında kredi faiz oranı yüzde 1.38 olarak belirlendi. Söz konusu oran sadece emekli maaşını Ziraat Bankası şubelerinden alan kişilere uygulanacak. 

Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları da emekliler için sıfır konutlara özel yüzde 0.99 faiz oranı ile verilecek. 

Düzenlenen kampanyadan yararlanan emeklilerin ikinci el konut alımları için ise 120 aya kadar olan vadeli kredilerde yüzde 1,25 oranı ile kredi verilirken ikinci el konut kredisi paketlerinde ise yüzde 1.35 oranı ile kredi desteği verilecek. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)