Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın Görevi Bırakıyor! Yeni Genel Müdür Kim Olacak?

Uzun süredir Ziraat Bankası Genel Müdürü görevini yürüten Hüseyin Aydın görevi bırakıyor. 26 Mart tarihinde gerçekleştirilecek olan Olağan Kurul Toplantısı ile Hüseyin Aydın görevi devredecek.

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın Görevi Bırakıyor! Yeni Genel Müdür Kim Olacak?
Ziraat Bankası görev değişikliğine hazırlanıyor. 26 Mart tarihinde gerçekleştirilecek Olağan Genel Kurul Toplantısı ile bankanın Genel Müdürü değişecek.

ZİRAAT BANKASI'NDA GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ

Hüseyin Aydın'ın Ziraat Bankası Olağan Genel Kurul Toplantısında görevini bırakması bekleniyor. Hüseyin Aydın 2011 yılından 2021 yılının Mart sonuna kadar görevde kalmış olacak.  Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü görevi ile birlikte Türkiye Bankalar Birliği Başkanlığı görevini de yürüten Hüseyin Aydın o görevinden de ayrılacak.

Odatv’ye konuşan Hüseyin Aydın yapmış olduğu konuşmasında hem Türkiye Bankalar Birliği Başkanlığı görevinden hemde Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü görevinden ayrılacağını doğruladı.

Ziraat Bankası'ndan Görev Değişikliği Açıklaması

Ziraat Bankası Genel Müdürlük görev değişikliğine ilişkin açıklamasında "15.07.2011 tarihinden itibaren Ziraat Bankası Genel Müdürü olarak görev yapma olan Sayın Hüseyin Aydın, 26.03.2021 tarihinde gerçekleştirilecek olan genel kurulda görevini devredecektir. Genel müdürlük görevinden istifaen ayrılması söz konusu değildir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." ifadelerini kullandı.

HÜSEYİN AYDIN KİMDİR?

1959 yılında Artvin Borçka doğumlu Hüseyin Aydın ilk ve orta öğreniminin ardından Ankara'ya geldi. Ankara'da İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Ekonomi Fakültesi'nde lisans eğitimi tamamlayan Hüseyin Aydın, ilk mesleki deneyimini Ziraat Bankası'nda Müfettiş Yardımcısı olarak kazandı.

Daha sonra banka içerisinde çeşitli görevlerde bulunan Hüseyin Aydın ayrıca Halk Bankası Yönetim Kurulu Murahhas Üyeliği, Mülga Pamukbank T.A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürttü. 2005 yılında Ziraat Bankası Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapan Aydın aynı yıl içinde Halk Bankası Genel Müdürü olarak görev aldı. Hüseyin Aydın 2011 yılından itibaren de Ziraat Bankası Genel Müdürü olarak görev yaptı. Aydın aynı zamanda Türkiye Bankalar Birliği Başkanlığı görevini de yürütüyordu.
Yorumlar (0)