Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank 6 Ay Ertelemeli 0.49 Faizli 10000 TL Temel İhtiyaç Desteği Kredisi İçin Vatandaş 2. Faz Başvuru İmkanı Bekliyor!

Kredi faiz oranlarında yaşanan hızlı yükselişin ardından korana virüs salgını nedeni ile zor durumda olan dar gelirli vatandaşlar 6 ay ertelemeli 10 bin lira temel ihtiyaç desteği kredisi için yeni başvuru imkanı sunulmasını talep etti.

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank 6 Ay Ertelemeli 0.49 Faizli 10000 TL Temel İhtiyaç Desteği Kredisi İçin Vatandaş 2. Faz Başvuru İmkanı Bekliyor!

Kredi faiz oranlarında yaşanan hızlı yükselişin ardından korana virüs salgını nedeni ile zor durumda olan dar gelirli vatandaşlar 6 ay ertelemeli 10 bin lira temel ihtiyaç desteği kredisi için yeni başvuru imkanı sunulmasını talep etti. Bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranları el yakmaya başlarken yine bir önceki kampanyada olduğu gibi sadece ihtiyaç sahibi kişilerin ve dar gelirli aileler ile asgari ücretli çalışanlar, emeklilerin başvuru yapabileceği düşük faizli, 6 ay ötelemeli kredi desteği bekleniyor. Okulların açılacağı ve kış mevsiminin yaklaştığı günlerde artan masraflar nedeni ile vatandaş kendilerine 2. faz başvuru imkanı ile yeni destek sunulmasını istiyor.

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından pandemi döneminde verilen ucuz kredi desteği o dönemde çok sayıda kişinin evinin kirasını ödemesinde, elektrik, su faturası ödemesinde büyük kolaylık yaşamasını sağlamıştı. Temel İhtiyaç Desteği kampanyası adı verilen ve korana virüs vaka sayısındaki artış nedeniyle karantina kararının alınmasının ardından ekonomik istikrar kalkanı paketi ile açıklanan destek kredisinde Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası ilk ödemesi 6 ay ötelemeli 10 bin lira kredi desteği sağlamıştı. KREDİ FAİZ ORANLARI UÇUŞA GEÇTİ, İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞ 2. FAZ BAŞVURU ALINMASINI TALEP ETTİ! Korana virüs salgını nedeniyle yaşanan dalgalanmanın devam etmesi ve vaka sayısında yaşanan artış nedeniyle 65 yaş üstü kişiler ile kronik hastalığı olan kişilerin yeniden iş umutlarını kaybetmesi üzerine vatandaş hükümetten yeniden 2.faz ihtiyaç kredisi başvurusu alınmasını talep etti. Korana virüs salgını nedeni ile özellikle de hizmet sektöründe çalışan çok sayıda kişinin kısa çalışma ödeneği ile ücretsiz izne ayrılma zorunluluğu gündeme gelirken konu hakkında açıklama yapan 

TÜKETİCİ DERNEĞİ ONURSAL BAŞKANI AYDIN AĞAOĞLU: TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİNDE 2. FAZ ACİLEN BAŞVURUYA AÇILMALI! Katıldığı bir televizyon programının canlı yayınında konu hakkında açıklamalarda bulunan Tüketici Derneği Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu birinci faz başvuruların alındığı dönemde bazı kişilerin başvurularının reddedildiğini, bazı kişilerin ise 10 bin lira krediye başvuruda bulunmasına rağmen 3 bin lira kredi onayı aldığının altını çizerek bu kişilere mutlaka 2. faz başvuru imkanı sunulması gerektiğini söyledi. Ağaoğlu "Bu insanlara acilen ikinci faz temel ihtiyaç destek kredisi paketinde para aktarılması gerekiyor. Koranavirüs salgını nedeni ile pek çok kişi kredi ödemekte, kredi kartı borcunu çevirmekte, kirasını ödemekte zorlanıyor. Bu paraya vatandaşın çok ihtiyacı var. Mutlaka 1000 TL para yardımı gibi bu kredi paketinde de ikinci faz destek kredisi başvurusu alınmalıdır. Bu süreçte özellikle de emekliler ve asgari ücretli çalışanlar çok zor durumda kaldı" diyerek ikinci faz kredi paketinin büyük bir mecburiyet olduğuna dikkat çekti. KAMU BANKALARI UCUZ KONUT KREDİSİ KAMPANYASI DÖNEMİNDE DESTEK KREDİSİ PAKETİNİ BAŞVURULARA KAPATMIŞTI Hatırlanacağı üzere kamu bankaları 1 Haziran 2020 tarihi itibari ile destek kredisi paketini başvurulara kapatmış bu kampanya yerine sosyal hayatı destek, konut kredisi destek, tatil kredisi destek ve taşıt kredisi destek paketlerini içeren dörtlü kredi paketini kullanıma sunmuştu. Bu kampayada da Ağustos ayına giriş döneminde sona ermiş konut ve taşıt kredisinde ucuz kredi desteği sona ermişti. Vatandaş yeni kampanyanın sona ermesinin ardından eski kredi paketi için yeni faz başvurularını bekliyor. Emlak365.com


Yorumlar (0)