Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranı! 80 Bin TL Kredinin Yıllık Maliyet Tablosu

Ziraat Bankası taşıt kredisi faiz oranı yüzde kaç oldu? Ziraat Bankası aracılığıyla araba alacaklar ne kadar kredi kullanabilir? Ziraat Bankası taşıt kredisi vade süreci en fazla kaç ay? Ziraat Bankası'nın taşıt kredisi kullanımlarına ilişkin tüm detaylar haberimizde.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranı! 80 Bin TL Kredinin Yıllık Maliyet Tablosu

Sıfır veya ikinci el araba alacak olan müşterilerin kredi ihtiyaçlarını sağlayan çok sayıda banka bulunuyor. 

Bu bankalar arasından Ziraat Bankası'ndan taşıt kredisi kullanmayı seçen müşterilere sunulan faiz oranlarını, yıllık maliyet tablolarını, ödeme planlarını ve sunulan esnek ödeme seçeneklerini 80.000 TL kredi üzerinden inceledik. 

ZİRAAT BANKASI TAŞIT KREDİSİ ÖZELLİKLERİ

Ziraat Bankası tarafından sağlanan taşıt kredisinde en yüksek vade süreci 5 yıl olarak uygulanıyor. 

Banka müşterilerien alacakları arabanın ekspertiz değerine göre kredi sağlıyor. Ziraat Bankası kredi limiti hesaplamasında ise 120 bin TL seviyesini esas alıyor. Eğer bankadan 120.000 TL'nin altında bir araç için kredi kullanılacaksa kredi kullanım limiti yüzde 70 olacak. Ancak aracın değeri 120 bin TL'den pahalı ise kredi kullanım oranı yüzde 50 olacak. 

Diğer Kredi Özellikleri

"0 km ve en fazla 5 yaşındaki taşıtlar için kullandırılabilir. 60 aya kadar vade imkânı bulunmaktadır. Ruhsatında hususi olarak kaydedilmesi kaydıyla hafif ticari araçların (minibüs, kamyonet, pick-up) alımını finanse etmek amacıyla kullandırılabilir. Araç rehni, teminat olarak alınır. Bankamız lehine rehin tesis edilir. Gerekli görüldüğü takdirde ek teminat istenebilir."

80.000 TL KREDİNİN AYLIK ÖDEME PLANI YILLIK MALİYET TABLOSU

Ziraat Bankası'nın sunduğu olanaklar ile araba almayı planlayan vatandaşlar kaskolu taşıt kredisi fırsatıyla 80.000 TL kredi kullanmaları durumunda yüzde 1.40 faiz oranıyla geri ödemeleri yaparlar. Bunun dışında banka müşterilerine 48 ay vadeli ödeme planı sunuyor. Bu şekilde kredi kullanımlarında ise ödemeler aşağıda yer alan tabloya göre yapılacak. 

Ziraat Bankası'ndan kredi kullanacak olan müşteriler bankanın web sitesi üzerinden kullanacakları kredi için örnek hesaplamaları yapabilirler. Ayrıca kredi başvuruları için ise vatanşdaşlar banka şubelerine ziyaret edebilirler.

Emlak365.com