Ziraat Bankası'nın Üst Yönetiminde Radikal Değişiklik Yapıldı

Ziraat Bankası'nda yapılan genel müdür değişikliklerinin ardından bankanın üst yönetiminde de değişikliğe gidildi.

Ziraat Bankası'nın Üst Yönetiminde Radikal Değişiklik Yapıldı
Ziraat Bankası'nda uzun yıllar Genel Müdür pozisyonunda görev yapan Hüseyin Aydın'ın geçtiğimiz ay sonunda görevinden ayrılmasının ardından bankada değişim rüzgarları sert şekilde esmeye devam ediyor. Aralarında genel müdür yardımcılarının da bulunduğu üst düzey yöneticilerde de değişikliğe gidildiği bildirildi.

ZİRAAT BANKASI'NDA ÜST DÜZEY DEĞİŞİKLİK!

Ziraat bankası internet sitesinde yer alan yönetim değişikliklerine göre bankanın genel müdür yardımcılarının neredeyse tamamı değiştirildi. Ayrıca değişen yalnızca genel müdür yardımcıları olmadı. Genel müdür yardımcılarının sorumluluk alanlarında da değişikliğe gidilerek yönetim şeması baştan çizildi.

Ziraat Bankası'nda 5 genel müdür yardımcısından 4'ü değiştirildi. Genel Müdür yardımcılarının görev alanları da yeniden belirlendi. Ziraat Bankası'nda 26 Mart'ta yapılan genel kurulda Genel Müdür Hüseyin Aydın'ın yerine Alpaslan Çakar getirilmişti. Yaşanan görev değişimi Ziraat Bankası'nda köklü bir değişimin de önünü açtı.

Ziraat Bankası'nda genel müdür yardımcısı olan 10 yıldır görev yapan ve hazineden sorumlu genel müdür yardımcılığı görevini üstlenen Bilgehan Kuru görevinden alındı. Ayrıca Genel Müdür Yardımcılarından Ali Kırbaş, Süleyman Türetken ve Musa Arda da görevinden alındı.

GENEL MÜDÜR YARDIMCISI SAYISI 6'YA ÇIKTI

Ziraat Bankası'nda yeni yönetim şeması da netleşti. Daha önce 5 olan genel müdür yardımcısı sayısı 6'ya çıkarıldı. Eski dönemden yalnızca İç Sistemler Genel Müdür Yardımcısı Yüksel Cesur yönetimde kaldı. Ancak onun da görev alanı perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı olarak değiştirildi. Bunların yanında grup başkanlıklarının da sayısı sekizden altıya düşürüldü.

Ziraat Bankası'nın yeni yönetim şeması netleşirken bankada üst düzey değişimlere devam edileceği bilgisi bankacılık sektöründe konuşulmaya başlandı. Ziraat Bankası'nda köklü değişimlerin yaşanmasının ardından banka politikasında bir değişim olup olmayacağı ise merak konusu oldu. Bu konuda kamuoyuna henüz net bir açıklama yapılmazken Türkiye'nin köklü kamu bankası olan Ziraat Bankası'nın daha kapsamlı bir bankacılık hizmeti ortaya koyması bekleniyor.
Yorumlar (0)