Ziraat GYO Halka Arz Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

SPK'nın Ziraat GYO'nun halka arzını onaylamasının ardından 28, 29 ve 30 Nisan tarihleri arasında talep toplanmıştı. Talep toplama işleminin sona ermesinin ardından yatırımcılar sonuçları öğrenmeye çalışmaya başladılar. Ziraat GYO halka arz sonuçları ne zaman açıklanacak?

Ziraat GYO Halka Arz Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

22 Nisan 2021 tarihinde SPK tarafından Ziraat GYO'nun halka arzı onaylanmıştı. SPK, Ziraat GYO'nun bora kodunun ZRGYO olduğunu ve hisse fiyatlarını ie 1,60 TL olarak duyurmuştu. Yatırımcıların yoğun tale gösterdiği Ziraat GYO halka arz işlemlerinde büyük bir merak yaşanmaya başlandı. 

ZİRAAT GYO HALKA ARZ TALEPLERİ ALINDI

Ziraat GYO'nun halka arz için talep toplamla işlemleri için 28 Nisan tarihi belirlenmişti. Yatırımcılar Ziraat GYO için  28 Nisan, 29 Nisan ve 30 Nisan tarihlerinde talep işlemlerini yapmıştılar. Ziraat GYO için talep toplama işlemleri 30 Nisan saat 17:00'da sona erdi. Şimdi ise Ziraat GYO halka arz sonuçlarının açıklanması bekleniyor.

Ziraat GYO'nun sermayesinin 3.520.215.000 TL'den 4.693.620.000 TL'ye yükeltilmei için ihraç edilecek olan 1.173.405.000 TL nominal değerli payların halka arzı için talepler alındı. Halka arz fiyatı olarak ise 1,60 TL belirlendi. Bu hesaplamayla yatırımcılar talep işlemlerini gerçekleştirdiler. 

ZİRAAT GYO HALKA ARZ SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Yatırımcılar halka arz talep işlemlerini tamamladılar. Şimdi ise halka arz sonuçlarının açıklanması bekleniyor. Ziraat GYO halka arz sonuçlarının ne zaman açıklanacağı da belli oldu. Buna göre sonuçlar Ziraat Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından açıklanacak. Açıklanma tarihinin ise3 Mayıs 2021 Pazartesi olduğu bildirildi. Ziraat GYO halka arz sonuçlarının Kamuyu Aydınlatma Platformu'nun resmi internet sitesi üzerinden açıklanacağı belirtildi. 

Halka arz sonuçlarının açıklanmasının ardından yatırımcılar elde edecekleri karlar üzerine de bir fikir edinecekler. Ayrıca Borsa İstanbul BİST 100 endeksinde işlem görmeye başlayacak olan Ziraat GYO'nun halka arz talep sonuçları fiyatlamada da etkili olacak.

Yorumlar (0)