Ekonomik Kurtuluş Savaşına Faiz Desteği: 14 Banka İmza Attı, 32 Günlük Vadeli Mevduat ve Kredi Faiz Oranları Düştü!

Bankaların kredi faizleri güncellendi. Kredilerin faiz oranları değişirken düşük faizli ihtiyaç kredisi, sıfır faizli araç kredisi kampanyası başladı, ev kredi faiz oranları düştü. En uygun kredi!

Finans 08.12.2021 - 08:20 08.12.2021 - 08:20 Gülcan Özer

Düşük faizli kredi kampanyası başladı! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapmış olduğu açıklama ile bir kere daha yüksek faiz oranlarına karşı olduğunu söylerken Merkez Bankası da son PPK toplantısı ile politika faiz oranını düşürmüştü. Yapılan faiz indirimleri sonunda beklendiği gibi bankaların kredi faiz oranlarına da yansımaya başladı. 

Özellikle de konut kredisi ve araç kredisi kampanyalarında büyük fırsatlar sunulurken ihtiyaç kredisi paketlerinde ise bazı bankalar belirli koşulları yerine getiren müşterilerine faizsiz ihtiyaç kredisi desteği sağlamaya başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ilan edilen ekonomik kurtuluş savaşına bankalar da katıldı! 

ZİRAAT BANKASI, HALKBANK, VAKIFBANK FAİZSİZ DESTEK KREDİLERİ VERİYOR! 

Devlet bankaları arasında yer alan Halk Bankası, Vakıfbank ve Ziraat Bankası faizsiz destek kredileri ile müşterilerine büyük fırsatlar sunmaya devam ediyor. Halkbank KOSGEB destekli krediler ile esnafa ve kadın girişimcilere yönelik sıfır faizli kredi desteği sağlarken Ziraat Bankası köyümde yaşamak için bir sürü nedenim var projesi ile köyünde hayvancılık yapmak isteyen müşterilerine 100 bin liraya kadar faizsiz kredi veriyor. Vakıfbank ise N11 Alışveriş kredisi ile 12 ay vadeli 5 bin TL faizsiz kredi desteği sağlıyor. 

vakıfbank n11 faiszik kredi destek kampanyası

14 BANKA ORTAK PROTOKOLE İMZA ATTI, YÜZDE 0.88 FAİZLE KONUT KREDİSİ MÜJDESİ GELDİ! 

İhtiyaç kredisi paketinin yanı sıra konut kredisi paketinde de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile kentsel dönüşüm kredisi imzasını atan 14 bankadan en düşük yüzde 0.88 faiz oranı ile konut kredisi müjdesi geldi. Kentsel dönüşüm konut kredisi kampanyası kapsamında bakanlık tarafından faiz oranına 400 baz puanlık destek verilirken bu da bankanın konut kredisi faiz oranında 4 puanlık indirim yapılmasını sağlıyor. 

kentsel dönüşüm konut kredisi

Bakanlık ile ortak protokole imza atan ve kentsel dönüşüm kredisi veren bankalar şu şekilde sıralandı;

 1. Akbank 
 2. İş Bankası, 
 3. Halkbank, 
 4. Ziraat Bankası, 
 5. Garanti Bankası, 
 6. Vakıfbank, 
 7. Ziraat Katılım Bankası, 
 8. Vakıf Katılım Bankası, 
 9. ING Bank, 
 10. Yapı Kredi Bankası, 
 11. TEB, 
 12. Türkiye Finans Katılım Bankası, 
 13. Kuveyt Türk, 
 14. Denizbank. 

türkiye finans katılım bankası

Bankadanı satılık evler için ise her banka kendi kampanyasını düzenlerken bu alanda en uygun kampanyası yüzde 0,69 oranı ile Türkiye Finans veriyor. 

teb faizsiz araç kredisi müjdesi

TEB FAİZSİZ ARAÇ KREDİSİ VERİYOR! SIFIR FAİZLİ TAŞIT KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK?

Aralık ayının gelmesi ile beraber araba markalarının yıl sonu kampanyaları da başladı. TEB ile anlaşma yapan Citroen belirli modellerde sıfır araç almak isteyen müşterilerine faizsiz araç kredisi verirken kredi başvuruları Citroen bayileri üzerinden kabul edilecek. Ford araç kredisi kampanyası ile 0.99 faiz oranı ile kredi desteği sağlarken Renault ve Dacia ise yüzde 1,67 oranı ile araç kredisi desteği sağlıyor. 

Fiat Aralık kampanyası ise 1,29 faiz oranı ile düzenlenirken Hyundai Aralık kampanyası ile sıfır araç almak isteyen müşterilerine yıl sonu kampanyasına özel olarak şimdi al Temmuz 2022'de öde kredi desteğ ile 55 bin liraya kadar 0,99 faiz oranı ile kredi vereceğini açıkladı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@