Ekonomik Ömrünü Doldurmuş Mercedes Fiat Renault Volkwagen Citroen Araçlar 5. Bin TL, 11 Bin TL, 13 Bin TL'ye Satılık

Samsun Milli Emlak Müdürlüğü ekonomik ömrünü doldurmuş bazı araçları satışa çıkardığını duyurdu. Araçların fiyatları 5.000 TL'den başlıyor. Satış işlemleri açık ihale ile tamamlanacak.

Finans 19.10.2021 - 14:15 19.10.2021 - 14:16 Mustafa KARAGÖZ

Samsun Milli Emlak Müdürlüğü kapsamlı bir duyuru ile satışlara ilişkin esasları açıkladı. Başvuru kılavuzunda ekonomik ömrünü doldurmuş araçların satışlarının yapılacağını bildiren kurum bunun yanında konut ve arazi satışı yapacağını duyurdu. İşte o duyurular arasında araç satışlarına ilişkin ilanlar. 

MİLLİ EMLAK'TAN SATILIK 2. EL ARAÇLAR

Milli Emlak Müdürlüğü ihale kılavuzunda toplam 8 farklı arasın satışının yapılacağını açıkladı. Satışlara konu taşınırlar için tablo yayımlayan kurum araçların 1991 model ile 2008 model arasında olduğunu ilan etti.

Araçların Fiat Tofaş Şahin, Mercedes Benz 190, Volkswagane Passat 1.8, Tofaş Fiat Kartal, Renault 21 Manager, Tofaş Fiat Kartal, Citroen Nemo, Tofaş Fiat Şahin marka olduğunu ilan edilirken satış fiyatları en düşük 5.000 TL en yüksek 65.000 TL olarak açıklandı. 

Araç Satış Fiyat Tablosu

araç-satış-19-ekim

ARAÇLARI KURUMDAN GÖREBİLİRSİNİZ

Almadan önce satışa çıkarılan araçları görmek mümkün. Vatandaşlar yukarıda yer alan tabloda ki araçların bulunduğu otoparklara giderek almadan önce araçları görme şansına sahipler. 

ARAÇ ALACAKLARA UYARI

Milli Emlak Müdürlüğü'nden araç alacaklar için bir uyarıda bulunan Samsun Milli Emlak Müdürlüğü "Satışı yapılacak araçlar mavcut durumu ile satılacaktır.  Araçların çalıştırılması ve nakliyesine ilişkin tüm giderler  alıcıya ait olup, ihale sonrası araçla ilgili olarak İdareden herhangi bir talepte bulunulmayacak, istekli ihaleye katılmakla bu durumu kabul etmiş sayılır." bilgisini paylaştı. 

İHALE TARİHİ, BAŞVURU EVRAKLARI, DİĞER İŞLEMLER

Tabloda yer alan satışların tamamı 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu'nun 45. Maddesi uyarınca açık teklif usulü ile satılacak. İhaleye katılacak olanlar ihale tarihinden öne başvurularını kuruma bildirecekler. Başvuru işlemleri öncesinde isteklilerin ihale şartnamelerini incelemeleri gerekiyor. İhale şartnameler mesai saatleri içerisinde Milli Emlak Dairesi Başkanlığı Yeşilırmak Emlak Müdürlüğünde bedelsiz olarak görülebilecek. Başvurular ise şartnamede yer alan başvuru evrakları ile yapılacak. İkinci el araç ihaleleri 27 Ekim saat 09.00'dan itibaren yapılacak

Gelişmelerden Haberdar Olun

@