Ekonomik Sorunlar Boğmuştu! İşçilere Ocak Gelmeden 500 TL Müjdesi

Kahramanmaraş'ta bazı sanayiciler işçilere destek olmak amacıyla ek ödeme sağlayacaklarını açıkladılar. İşverenler çalışanlara ortalama 500 TL destek verecek. Ancak rakam firmadan firmaya değişecek.

Gündem 26.10.2021 - 15:24 26.10.2021 - 15:24 Mustafa KARAGÖZ

Enflasyon oranlarının artması, doların yükselmesi ve temel gıda ürünlerinde yaşanna fiyat artışları vatandaşları zor durumda bırakmıştı. 

Çok sayıda çalışan ekonomik olarak zor bir süreç geçirirken bazı işverenler çalışanlar için adım atmaya başladılar. Ocak zammı öncesi ek ödeme yapacağını ilan eden işverenler rakamın ortalama 500 TL olacağını duyurdular. 

MAAŞI DÜŞÜK OLAN İŞÇİLERE 500 TL BU RAKAM ARTABİLİR

İşçilere sağlanacak destek hakkında resmi açıklama Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şahin Balcıoğlu tarafından geldi. Balcıoğlu yapmış olduğu konuşmasında basın mensuplarına sağlanacak desteğin firmadan firmaya değişebileceğini söyledi.

Alınan kararın piyasada dolar kuru nedeniyle yükselen fiyatlar karşısında işçileri korumak amacıyla alındığını açıkladı. 

Balcıoğlu destek ödemeleri hakkında ayrıca her firmanın kendi bütçesine göre bir destek sağlayacağını açıkladı. Bütçesi uygun olan firmaların yüksek tutarda, daha kısıtlı bütçelerde olan firmalar için ise daha uygun destek sağlanacağı açıklandı. Destek ödemelerinin ise ortalama 500 TL olacağı ifade edildi. 

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şahin Balcıoğlu ekonomik sorunların vatandaşların günlük hayatlarında mutsuz olduklarını ifade ettiği konuşmasında "Biz her zaman birlikte olduğumuz zaman başarılıyız. O yüzden ne yapabiliriz diye arkadaşlarımızla konuştuk. Çalışanlarımızla bir bütün olup, her şeyi paylaşabileceğimize karar verdik ve destek olalım istedik. Kasım, aralık ve ocak ayını kapsayacak şekilde işletmelerimizin büyük bir bölümü işçilerin maaşlarına destek olmak amacıyla herkes kendi ölçüsünce bir ödeme yapacak." ifade edildi.

Kahramanmaraş için konuşan Balcıoğlu başlatılan bu desteğin kelebek etkisinde olacağı ve şehre yayılacağını söyle. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@