Ekonomist Kurtoğlu Uyardı: Yabancılara Toprak Satışı Yasaklanmalı!

Yabancıların vatandaşlık için konut ve arsa yatırımı yapmaları tartışma konusu olmaya devam ederken konu hakkında bir açıklamada Ekonomist Dr. Ramazan Kurtoğlu tarafından yapıldı.

Emlak Haberleri 21.11.2021 - 14:51 21.11.2021 - 14:51 Gülcan Özer

İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi, Ekonomist Dr. Ramazan Kurtoğlu yatırım yorumları ile yakından takip edilmeye devam ederken en fazla getiri sağlayacak yatırım aracının toprak olduğu savını bir kere daha vurguladı. Sık sık yapmış olduğu sert çıkışlar ile adından söz ettiren Kurtoğlu bu çıkışlarına bir yenisini daha ekledi ve yabancılara toprak satışının engellenmesi gerektiğini savundu. 

Ekonomist Dr. Ramazan Kurtoğlu son dönemde gıda, su, iklim ve ekonomi üzerine yapmış olduğu açıklamalar ile konuşuluyordu. Kurtoğlu yeni yapmış olduğu açıklamasında küreselciler tarafından önümüzdeki 10 sene için kirli planlar yapıldığını iddia etti.

EKONOMİST KURTOĞLU: TÜRK İNSANI PARASINI TOPRAĞA YATIRSIN! 

Daha öncede sık sık elinde parası olan kişilerin altın ya da dolar almak yerine toprak yatırımı yapmalarının daha mantıklı olduğunu dile getiren Kurtoğlu resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamasında "2001 deki döviz krizinden sonra Arjantin talan edildi...

Yabancılara mesken-ki toprak asla satılmamalı-dahil, KOBİler başta sanayi - Üretim firmalarının yabancılara satışları mutlaka engellenmeli... Türkiye “tabiatın yeşili”söylemleri ile “doların yeşiline” kurban edilmemeli" diyerek yabancıların toprak almasının yasaklanması gerektiğini iddia etti. 

yabancılara konut satışı engellenmeli

250 BİN DOLARLIK GAYRİMENKUL ALAN YABANCILARA TÜRK VATANDAŞLIĞI VERİLİYOR !

Hatırlanacağı üzere yapılan yasal düzenlemeler ile 1 milyon dolar olarak uygulanan Türk vatandaşlığı sınırı 250 bin dolara çekilmiş, 250 bin dolarlık gayrimenkul yatırımı yapan yabancıların vatandaşlık almalarının önü açılmıştı. Uygulama ile kendi ülkesindeki iç savaş ve karışıklıklardan kaçan Orta Doğu ve Arap ülkelerinin vatandaşlarının yoğun alımları başlamış, yabancıya konut satışı rakamları hızla yükselmişti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@