Ekonomist Özgür Demirtaş'tan Hükumete Çok Acil Uyarı! Size Yalvarıyorum Artık Hata Yapmayın

Ekonomist Özgür Demirtaş kişisel sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşım ile acil çağrıda bulunarak artık hata yapılmamasını istedi. Demirtaş faiz düşünce enflasyon patlar dedi.

Gündem 23.11.2021 - 15:44 23.11.2021 - 15:44 Mustafa KARAGÖZ

Dolar TL değişiminde tarihi bir gün yaşanıyor. Güne 11.40 TL seviyesinde başlayan dolar kuru 13.00 TL sınırını aştı. Çok sert bir yükselme yaşayan dolar kurunun ardından Ekonomist Özgür Demirtaş'tan açıklama geldi. 

EKONOMİST ÖZGÜR DEMİRTAŞ'TAN ACİL ÇAĞRI

Kişisel sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan Özgür Demirtaş, faiz indirimi kararlarını ele aldı. Özgür Demirtaş hükümete faiz indirimi kararları kapsamında bir çağırda bulunarak artık hata yapılmamasını istedi. 

Ünlü ekomomist paylaşımında faiz indirimi kararlarının enflasyon oranlarında patlamaya neden olağını vurgulayarak olabilecek değişimleri açıkladı. Özgür Demirtaş sosyal medya paylaşımında şu ifadeleri kullandı. 

özgür demirtaş faiz indirimi

"Size Yalvarıyorum artık hata yapmayın. Faiz düşünce Enflasyon PATLAR. Faiz kendiliğinden değil de EMİRLE düşünce: Dolar, Euro, Altın, Emlak, Arsa, Her türlü Mal fiyatı FIRLAR. Öyle olunca bunları elinde tutan Zenginler daha ZENGİN, malı mülkü olmayan fakirler daha FAKİR olur"

Özgür Demirtaş resmi Twitter hesabından yapmış olduğu bir başka paylaşımında ise "Başka Türkiye Yok..." ifadelerini kullandı. Demirtaş'ın paylaşımları çok kısa sürede on binlerce beğeni aldı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@