Ekonomiyi Kurtarma Planı: Ay Özelleştirme Kapsamına Alınıyor, Ay'da Arsa Satışları Başlıyor!

Tüm dünya büyük bir ekonomik kaos yaşarken çok tartışılacak ekonomiyi kurtarma planı açıklandı. Ayın özelleştirilmesi ve burada yer alan arsaların satılması planlanıyor!

Emlak Magazin 17.02.2022 - 08:40 17.02.2022 - 08:42 Gülcan Özer

Dünya yaklaşık 3 senedir korona virüs salgını ile mücadele etmeye çalışırken yaşanan ekonomik gelişmeler küresel piyasalarda büyük bir yıkıma neden olmuştu. Yaşanan gelişmeler sonrasında patlak veren ekonomik kriz ile mücadele konusunda yeni çözüm önerileri aranırken Adam Smith Institute tarafından yayımlanan araştırma raporu büyük yankı uyandırdı. 

Rebecca Lowe tarafından kaleme alınan raporda dünyanın uydusu olan Ay için özelleştirme fikri kaleme alındı. Neoliberal düşünce kuruluşu Adam Smith Institute tarafından hazırlanan rapor küresel ekonomiyi güçlendirmek için ayın özelleştirilmesi gerektiği söylendi. Araştırmacı ekonomist Rebecca Lowe'ın imzası ile yayımlanan raporda Ay'ın arazi parsellerine bölünmesi ve işletmelere kiraya verilerek ülkelerin ekonomilerinin canlandırabileceği fikri savunuldu. 

DÜNYA YETMEDİ, ŞİMDİ DE AY'I PARSEL PARSEL SATACAKLAR! 

Ay'ın çok acil parsellere bölünerek özelleştirilmesi gerektiği savunulan raporda bu hamlenin hem Ay'ın keşfini destekleyeceği hem de uzay turizmini geliştireceği savunuldu. Yayımlanan raporda Lowe "Uzayda mülkiyet haklarını dağıtmak ve yönetmek için açık ve ahlaki olarak doğru ve verimli bir sistem, mülk sahibi olacak insanlar için finansal ödüllerin ötesine geçen büyük faydalar sağlayacaktır. Böyle bir sistem, yeni bilimsel keşif ve demokratik uzay araştırmaları için fırsatların yanı sıra, uzayın sorumlu yönetimini teşvik edecektir" diyerek özelleştirmenin hemen yapılması gerektiğini söyledi. 

ayda arsa kiralamak

AY'DA KİRALIK VE SATILIK ARSA FİYATLARI NE KADAR, KAÇ PARA OLACAK?

Ay'ın özelleştirilerek parsellere bölünmesi ve kiraya verilmesi gerektiği savunulan raporda ay arazileri için kiralık ve satılık arsa fiyatlarının ise arz ve talebe göre belirleneceği belirtildi. Ancak raporda yer alan Ay'ın özelleştirilmesi tezinin hayata geçirilmesi için 1967 yılında Birleşmiş Milletler tarafından hazırlanan Dış Uzay Antlaşması'nın yürürlükten kaldırılması gerekiyor. Çünkü bu anlaşma ülkelerin ve kişilerin uzayda mülk sahibi olmalarını resmen yasaklıyor. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@