Ekonomiyle İlgili Bakanlarda Değişiklik İddiası! Kabinede Ses Getiren Atamalar Olabilir

Kabine değişikliği iddialarına bir yenisi eklendi. Gazeteci Deniz Zeyrek ekonomi ile ilgili bazı bakanlıklarda, bakanların değişebileceğini söyledi.

Ekonomiyle İlgili Bakanlarda Değişiklik İddiası! Kabinede Ses Getiren Atamalar Olabilir

Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde yeni değişiklikler olacağına dair iddialar gündemden düşmüyor. Son olarak Sözcü Gazetesi Yazarı Deniz Zeyrek kabinede değişiklik olacağını ve Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli başta olmak üzere bazı bakanların değişeceğini iddia etti.

KABİNEDE DEĞİŞİKLİK OLACAK İDDİASI

Sözcü Gazetesi yazarı Deniz Zeyrek son yazısında kabine değişikliğine dair bazı iddiaları gündeme taşıdı. Cumhurbaşkanlığından elde ettiğini söylediği iddiaları gündemine alan Zeyrek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çalışmalarında memnun olmadığı bazı isimleri değiştirebileceğini söyledi.

Yazısında yaklaşan bazı siyasi gündemi sizinle paylaşmak istiyorum diyen Deniz Zeyrek işlerin iyi gitmediğini Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da görmüş olacak ki zaman zaman kabinesinde değişiklikler yapıyor ifadelerini kullandı.

Geçmiş dönemde Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifasını hatırlatan Deniz Zeyrek Berat Albayrak'ın affını istemesinden ve affının kabul edilmesinden sonra 3 bakanın değiştiğini aktardı.

SES GETİREN ATAMALAR OLABİLİR

Zehra Zümrüt Selçuk, Ziya Selçuk ve Ruhsar Pekcan'ın istifalarına değinen Zeyrek yeni değişiklik iddilarına dair "Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edindiğim bilgiye göre, Erdoğan, çalışmalarından tatmin olmadığı bazı bakanları daha affedecek. Bu nedenle kendisine bağlı olan Devlet Denetleme Kurulu'nu harekete geçirdi. Başta Tarım ve Orman Bakanlığı olmak üzere özellikle ekonomiyle ilgili olan üç ya da dört bakanlık kısa süre içinde denetlenmeye başlanacak. Söz konusu bakanlıklarda denetleme süreci bitmeden de bakan değişimine gidilebilir." iddialarını gündeme taşıdı.

Zeyrek yazısının devamında ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2023 seçimlerinde oy hatta iktidarı kaybetmemek için kritik adımlar atabileceğini, ses getiren değişiklikler yapabileceğini söyledi.