EKPSS 2022 Sonuçları Açıklandı Mı, Ne Zaman Açıklanır?

14 Ocak'ta tercihleri tamamlanan EKPSS sonuçları için yapılacak açıklama merakla bekleniyor. Adaylar EKPSS tercih sonuçları açıklandı mı araştırıyor.

Gündem 26.01.2022 - 11:23 26.01.2022 - 11:23 Büşra Uluşen

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) tercih sonuçları için geri sayım başladı. Geçtiğimiz günlerde başvuru süreci tamamlanan EKPSS sonrasında gözler sonuçların açıklanacağı güne çevrildi. 

EKPSS 2022'ye katılım sağlayan adaylar 05-14 Ocak 2022 tarihleri arasında tercihlerini yaptı. Şimdide sonuçların açıklanacağı tarih bekleniyor. EKPSS sonuçları ne zaman açıklanacak?

EKPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

EKPSS 2022 için tercih sürecini tamamlayan adayların gözü kulağı tercih sonuçlarına çevrilmiş durumda. ÖSYM'den tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair henüz bir açıklama yapılmadı. Bir önceki yıl tercih sonuçları bir hafta içerisinde açıklanmıştı. Ancak bu yıl süreç biraz daha uzadı ve hâlâ EKPSS tercih sonuçları açıklanmadı. ÖSYM EKPSS tercih sonuçları hakkında açıklama yaptığında haberimize ekleyeceğiz. 

ekpss tercih

EKPSS SONUCU NASIL ÖĞRENİLİR?

EKPSS tercih sonucunu öğrenmek isteyen adaylar, sonuçlar açıklandıktan sonra ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemi'ne T.C kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak sonuçlarını görüntüleyebilecekler. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@