Ekrem İmamoğlu Açıkladı! İBB'den Toplu Ulaşıma Corona Virüs Kısıtlaması

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu yapmış olduğu konuşmasında İstanbul'da uygulanan 7/24 ulaşım hizmetinin bir süre kaldırılacağını açıkladı.

GÜNDEM 20.03.2020 - 14:03 15.07.2021 - 00:09 Emlak 365

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu yapmış olduğu konuşmasında İstanbul'da uygulanan 7/24 ulaşım hizmetinin bir süre kaldırılacağını açıkladı. Corona Virüs önlemleri kapsamında alınan karara ilişkin ayrıntıları ve Ekrem İmamoğlu'nun mesai saatlerinde ulaşım hizmetine ilişkin konuşmasını haberimizde ele alıyoruz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi corona virüs ile mücadele kapsamında önemli önlemler almaya hazrlanıyor. 



İstanbul'da virüsün yayılmasını önlemek amacıyla atılan bu adımlar kapsamında yeni belediye hizmetleri devreye girecek. Bunun yanında halen uygulamada olan bazı belediye hizmetleri ise kaldırılacak yada ara verilecek. 



EKREM İMAMOĞLU'NDAN ULAŞIM AÇIKLAMASI



İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, belediye adına alınan bu kararları kamuoyu ile paylaştı.Ekrem İmamoğlu konuşmasında gün içerisinde gerçekleştirilen toplantılarda bazı kararlar alındığını duyurdu. Bu kapsamda toplu taşıma alanında virüsün önlenmesi için kent genelinde 25 binden fazla taksi, otobüs, minibüs gibi taşıtların temizlenmesi için 100 dezenfaktan noktası kuracaklarını duyurdu.



Bunun yanında belediye otobüsleri sağlanan toplu ulaşıma ilişkin yeni kararlar alınıdğını duyuran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu şu ifadelere yer verdi. 



"Cuma ve cumartesi akşamları uyguladığımız 7/24 ulaşım hizmetine, bugünden itibaren ara vereceğiz. İşe gidiş ve dönüş saatleri dışında, yani pik saatler dışında tüm toplu taşıma hizmetlerinde insan sağlığını etkilemeyecek boyutta azaltmaya gideceğiz. Burada özellikle risk grubu altındaki 60 yaş ve üstü yaş almış hemşehrilerimizden ricam, çok elzem olmadıkça lütfen başta toplu taşıma araçları olmak üzere toplu alanlardan uzak durun"



ÖZEL ÇALIŞMALAR YAPILIYOR



Ekrem İmamoğlu yapmış olduğu konuşmasında sağlık çalışanlarının güvenliklerinin sağlanması için özel bir uğraş verdiklerini ifade etti. 35 ambulansı özel olarak donattıklarını ifade eden İmamoğlu zor sürecin hep beraber atlatılacağını ifade etti.



Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@