Ekrem İmamoğlu Aday Mı Olacak? İstanbul'u Alan Türkiye'yi Alır Açıklaması

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olma konusuna dair İstanbul'u alan Türkiye'yi alır tezine damga vuracağım diyerek yanıt verdi.

Gündem 09.09.2021 - 11:46 09.09.2021 - 11:46 Mustafa KARAGÖZ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu cumhurbaşkanlığı seçimlerine dair açıklamada bulundu. Ekrem İmamoğlu konuşmasında şu anda belediye başkanı olduğunu ve görevini en iyi şekilde yapmak istediğini dile getirdi. İmamoğlu adaylık konusunda dikkat çeken ifadeler de kullandı. 

EKREM İMAMOĞLU'NDAN ADAYLIK AÇIKLAMASI

Politikyol Genel Yayın Yönetmeni Ali Haydar Fırat'ın programına katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu önemli konu başlıkları hakkında açıklamalarda bulundu. Belediye çalışmaları hakkında bilgi veren Ekrem İmamoğlu daha sonra gündemde yer alan konulara değindi.

Konuşmasının bir bölümünde Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde adaylık konusuna değinen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu kendisinin şuan belediye başkanı olduğunu vurguladı.

Bu dönemde üzerine düşenin bulunduğu görevi en iyi şekilde yapmak olduğunu söyleyen İmamoğlu aklında olanın ve amacının İstanbul'da görevini en iyi yapan bir belediye başkanı olmaktır, dedi.

İstanbul tarihinin en başarılı belediye başkanı olmak istediğini dile getiren İmamoğlu Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde aday olma konusuna dair "Hedefim, İstanbul'da tarihin en başarılı belediye başkanı olmaktır, daha ötesi yok. Ben bunu yaparsam zaten değişim olacaktır değişime büyük bir katkı sunmuş olurum. Yani birilerinin dediği gibi ‘İstanbul'u alan Türkiye'yi alır’ tezine de damga basmış olacağım. Benim yapmak istediğim budur. İnşallah az önce ifade ettiğim gibi İstanbul'un en başarılı belediye başkanı olurum.” dedi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@