Ekrem İmamoğlu Kanal İstanbul Projesi Hakkında Önemli Açıklamalarda Bulundu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın en büyük hayalim dediği ve Cumhuriyet tarihinin en önemli projesi olarak gösterilen Kanal İstanbul projesi hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu.

EMLAK HABERLERİ 16.10.2019 - 18:00 15.07.2021 - 00:13 SERHATMEDYA

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın en büyük hayalim dediği ve Cumhuriyet tarihinin en önemli projesi olarak gösterilen Kanal İstanbul projesi hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. Detaylar haberimizde!

Tüm Türkiye'nin yakından takip ettiği Kanal İstanbul projesi muamması devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan tarafından her fırsatta sürekli olarak kesin yapılacak açıklaması yapılan proje hakkında Ekrem İmamoğlu yine karşıt açıklamalarda bulundu. Kanal İstanbul Projesine Ekrem İmamoğlu Olumsuz Bakıyor! Gerek İstanbul seçimleri öncesinde gerekse de seçimden sonra verdiği tüm demeçlerde Kanal İstanbul projesine karşı çıktığını dile getiren Ekrem İmamoğlu konu hakkında yine benzer bir açıklamaya imza attı. İstanbul Belediyeleri ziyaretlerine devam eden İmamoğlu dünkü programını Avcılar Belediyesi ziyaretine ayırdı. İmamoğlu yapmış olduğu açıklamasında ilçe belediye ziyaretlerine devam edeceğini belirterek “Bu anlamda bütün ilçelerimizi gezeceğiz. Ve daha sonra özellikle bölgesel masalarımız hayata geçmiş olacak. Örneğin, Avcılar, Esenyurt, Beylikdüzü bir bölge masamız. Bu çalışmalarımız yine orada büyük şehir bürokratlarımız tarafından da takip ediliyor olacak” dedi. Kanal İstanbul İle İlgili Olumlu Bir Fikrim Yok! Daha öncede defalarca karşı olduğunu belirttiği Kanal İstanbul projesi hakkında açıklama yapan Ekrem İmamoğlu “Ben Küçükçekmece Gölü’nün ve İstanbul’un birçok kimlikli alanının, tarihi süreçte kendini bulmuş coğrafyasının, mümkün olduğu kadar bozulmamasından yana bir kişiyim.Bu bakımdan daha önce de söyledim. Benim Kanal İstanbul’la ilgili fikrim net. Olumlu bir fikrim yok. Bunu biz bütün İstanbul’la da paylaşmayı düşünüyoruz. Dolayısıyla ben oradaki tarihi kalıntıyı önemsiyorum. Yerinde de göreceğim. Bütün Türkiye’nin, Dünyanın görmesini isteriz.Bu coğrafyalara baktığınızda Allah’ın lütfu, dünya güzeli. Böyle güzelliği geleceğe nasıl taşırız endişesiyle hareket edersek İstanbul’a layık yöneticiler oluruz. Baktığımız pencere bu. Bu ön fikirle, hocamızla da gezince görüşlerimizi paylaşırız" dedi. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@