Ekrem İmamoğlu: Kanal İstanbul'dan Arazi Alanların Arsalarını Tarım Arazisi Olarak Geri Alırız!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu katıldığı televizyon programında Kanal İstanbul ile alakalı olarak çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ekrem İmamoğlu Kanal İstanbul projesini yapmaya kalkanların buna ömürlerinin yetmeyeceğini söyleyerek proje çevresinden arazi alanlarının arsalarını tarım arazisi olarak geri alacaklarını belirtti. 

Emlak Haberleri 24.06.2021 - 23:49 24.06.2021 - 23:49 Serhat Karaman

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu bir televizyon programına katılarak gazetecilerin sorularına yanıt verdi. Kanal İstanbul projesi ile alakalı olarak çok çarpıcı açıklamalarda bulunan Ekrem İmamoğlu hükümetin siyasi ömrünün bu projeyi tamamlamaya yetmeyeceğini söyledi. 

KANAL İSTANBUL AÇIKLAMASI

Kanal İstanbul'un bir proje değil sadece bir fikir olduğunu söyleyen Ekrem İmamoğlu, “Cumartesi bir temel atma töreni diye bir şey çıkardılar. Allah aşkına kimi kandırıyorlar. Marmara Otoyolu Kesim – 8 diye geçen Sazlıdere Barajı'nın uç kısmına bir şantiye kurularak Ispartakule'den ve hemen Büyükçekmece Gölü'nün üzerinden bağlanan 3. köprü yapıldıktan sonra Kuzey marmara otoyolu'nun bir bağlantı yolu olarak yapılan bir iş var. Buna Kanal İstanbul projesi temel atma töreni diyorlar. Takdiri İstanbullulara bırakıyorum.” dedi. 

Yolun Kanal İstanbul ile alakası olmadığını ifade eden Ekrem İmamoğlu, “Bu yapılacak olan yolun planları 2006 yılına ait. Hangi Kanal İstanbul'dan bahsediyoruz. 3. köprü açıklandığında planlara işlenen bir yol bu. 30 Haziran 2020'de ihalesi yapıldı. Rönesans İnşaat da ihaleyi aldı. Yapıum süresi 3 yıl, işletme süresi ise 17 yıl olacak. Yıllık da 100 milyon euro gelir garantisi verildi. Ne kanal var ortada ne başka bir şey.” ifadelerini kullandı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenen Ekrem İmamoğlu, “Ben Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenmek istiyorum. Eğer Kanal İstanbul'un temelini atmaya gideceğini düşünüyorsa vallahi de billahi de onu yanıltıyorlar. Kanal İstanbul ülkenin kurtuluşuymuş. Allah'ın betonu mu kurtaracak Türkiye'yi. Bu deli saçmasıdır.” şeklinde konuştu. 

ARAZİLERİ GERİ ALIRIZ

Kanal İstanbul projesini yapmaya siyasi ömürleri yetmeyecek diyen Ekrem İmamoğlu, “Bunların siyasi ömürleri Kanal İstanbul'u yapmaya yetmeyecek. Oradan arazi alanların vallahi de billahi de biz İstanbul halkı olarak o arazilerini geri alırız. Öyle bir alırız ki neye uğradıklarını şaşırırlar. O arsaları tarım arazisi yapıp geri alırız ve ödemeyi de tarım arazisi üzerinden yaparız. Oraya da güzel bir Atatürk Tarım Çiftliği kurarız. Ona göre herkes hareket etsin.” dedi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@