Ekrem İmamoğlu Kaz Dağları'na Villa Yaptırmak İçin Ağaç Mı Kesti?

Altın arama çalışmaları nedeni ile yapılan doğa katliamı ile uzun süre konuşulan Kaz Dağları'nın aslında imar talanı ile zaten uzun süredir sistematik olarak yok edildiği ortaya çıkmıştı.

EMLAK HABERLERİ 22.08.2019 - 19:00 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

Altın arama çalışmaları nedeni ile yapılan doğa katliamı ile uzun süre konuşulan Kaz Dağları'nın aslında imar talanı ile zaten uzun süredir sistematik olarak yok edildiği ortaya çıkmıştı. İddialara göre altın arama çalışmalarına tepki gösteren Ekrem İmamoğlu'da villa yaptırmak için ağaçları kestirmiş!

Ekrem İmamoğlu'nun Kaz Dağları'nda bulunan arazisine 3 yıl içerisinde havuzu bulunan 10 villa yaptırdığı ortaya çıktı. Sabah Gazetesi tarafından yapılan habere göre CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediye(İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ve babası Hasan İmamoğlu'na ait olan arsalar üzerine ağaçlar kesilerek havuzlu villara inşa edildi. 

Ekrem İmamoğlu Kaz Dağları'nı Koruyalım Paylaşımı Yapmıştı! Altın arama çalışmaları nedeni ile kesilen ağaçlar nedeni ile büyük toplumsal tepkiye neden olan Kaz Dağları hakkında Ekrem İmamoğlu'da 1 Ağustos 2019 tarihinde "Bu ülkenin doğal değerlerini ve yaşam alanlarını canımız gibi korumalıyız. Kaz Dağları'nın yok olması ciğerlerimize çektiğimiz havanın kesilmesidir. Salda Gölü gibi büyüleyici bir güzelliğe de değil zarar vermek, gözümüz gibi bakmalıyız. #KazdağlarıHepimizin #SaldayaDokunma" paylaşımında bulunmuştu. 6 Mart tarihinde ise Ekrem İmamoğlu Kaz Dağlarında yaşanan son olayları kaygı ile izlediğini ve yakından takip ettiğini duyurmuştu. Yapılan bu açıklamalar ve CHP'li milletvekilleri tarafından yapılan sert paylaşımlar sonrasında ise Çanakkale Tarım Kooperatifi Başkanı Zahit Mert çok konuşulacak bir açıklamaya imza atmıştı. Mert açıklamasında Kaz Dağları'nda CHP'lilerin çok sayıda villası olduğunu belirterek  "Arkamızda gördüğümüz binalar Kadıköy eski Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu'nun yapmış olduğu binalar. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin Kaz Dağları Yeşilyurt köyündeki villası var. Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun dönümlerce arazileri var. Talanın alasını Kaz Dağlarını katledenler yapıyor. Çok açık net ortada... Bu yapılan eylemleri tiyatro diye düşünüyorum" demişti. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@