Ekrem İmamoğlu Tarafından Yeni İBB Genel Sekreteri Olarak Atanan Yavuz Erkut Kimdir, Nerelidir?

Hayri Baraçlı'nın istifasının ardından boşalan İBB Genel Sekreterliği koltuğuna beklenen atama Ekrem İmamoğlu tarafından yapıldı.

GÜNDEM 02.07.2019 - 09:13 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

Hayri Baraçlı'nın istifasının ardından boşalan İBB Genel Sekreterliği koltuğuna beklenen atama Ekrem İmamoğlu tarafından yapıldı. Yavuz Erkut göreve getirildi.

Hatırlanacağı üzere İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı ve yardımcıları 28 Haziran 2019 tarihinde istifa ettiklerini duyurmuştu. İstifanın ardından boşalan koltuğa İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun atama yapması bekleniyordu. Sonunda beklenen atama kararı çıktı. Ekrem İmamoğlu Yeni İBB Genel Sekreterini Açıkladı! Basın mensupları ile bir araya gelen Ekrem İmamoğlu yeni atama kararı hakkında açıklamalarda bulundu. İmamoğlu "Ben ne dedim eş, dost akraba yok. Bu şehrin çok kıymetli insanları var. Kendini ispat etmiş. Bir çalışma prensibimiz var. Herkesi kucaklayacağız.Takım çalışmasına uygun, kişiye değil 16 milyon insanı mutlu edecek insanlarla geçmişten bugüne tanışıyoruz. Bu süreç içerisinde tanıştığımız insanlar bile var.Örneğin genel sekreter olarak düşündüğümüz Yavuz Erkut bey, kamu tecrübesi en üst seviyede. Türkiye’nin en kıymetli kurumlarından birini yönetmiş. Hem orada hem diğer görevde başarılı bir CEO’luk yapmış böyle bir beyfendi hizmet yapacak. Bakanlık onayı ve diğer işlemler var" dedi. 

İBB Genel Sekreteri Yavuz Erkut Kimdir?1955 Giresun doğumludur. Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümü mezunudur. Wales Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde yüksek lisans yaptı. Çalışma hayatına ilk olarak 1979 yılında TÜPRAŞ'ta başladı. TÜPRAŞ'ta pek çok kademede çalıştı ve son olarak 2000 yılında Opet Petrolcülük'te Genel Müdürlük görevini üstlendi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilen Ekrem İmamoğlu tarafından İBB Genel Sekreteri olarak atandı. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@