Ekrem İmamoğlu'ndan Eczacılara Ve Eczane Çalışanlarına Ücretsiz Ulaşım İle İSPARK Müjdesi

Türkiye'nin koronavirüs ile mücadelesinde sağlık çalışanlarına gösterilen kolaylıklar eczacılara ve eczane çalışanlarına da gösterilmeye başlandı.

GÜNDEM 23.03.2020 - 20:34 15.07.2021 - 00:09 Emlak 365

Türkiye'nin koronavirüs ile mücadelesinde sağlık çalışanlarına gösterilen kolaylıklar eczacılara ve eczane çalışanlarına da gösterilmeye başlandı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, sağlık çalışanlarının ardından eczacılara ve eczane çalışanlarına da müjde verdi.

Türkiye'de koronavirüsün büyük çapta yayılım göstermemesi için cansiperane bir çalışma ortaya koyan sağlık çalışanlarına çok çeşitli imkanlar sağlanmıştı. Şimdi bu imkanlardan eczacılar ve eczane çalışanları da yararlanmaya başlayacaklar.İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, eczacı ve eczane çalışanlarına müjde verdi. Başkan İmamoğlu'nun açıklamasına göre eczacı ve eczane çalışanları ücretsiz ulaşım ve İSPARK'tan ücretsiz yararlanma haklarına sahip oldular.Yeni uygulama müjdesini sosyal medya üzerinden veren Başkan İmamoğlu, “Türkiye'de sağlık çalışanlarına ücretsiz ulaşım ve İSPARK olanağı sağlayan ilk kamu kurumu olduk. Şimdi sıra eczacılar ve eczane çalışanlarında. Çarşamba gününden itibaren Eczacılar Odası'ndan sağlayacakları kimlikle bu imkandan yararlanabilecekler. #BirlikteBaşaracağız” dedi.

Başkan Ekrem İmamoğlu'nun eczacı ve eczanelere yönelik yapmış olduğu jest büyük bir memnuniyetle karşılandı. Koronavirüs sebebiyle son günlerde  sağlık sektörüne ayrı bir önem verilmeye başlandı. Sağlık çalışanlarının yoğun çalışma temposuna yardımcı olabilecek uygulamalar teker teker devreye girmeye devam ediyor.Emlak365


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@