Ekrem İmamoğlu'ndan Fotoğraf Tepkilerine Açıklama Geldi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Karadeniz gezisi esnasında bazı gazetecilerle çekilen fotoğraflarına gelen eleştirilere yanıt verdi: Hiç umurumda değil.

Gündem 07.05.2022 - 09:59 07.05.2022 - 09:59 Gülşah Konuk Akın

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Deniz Gezmiş Bağımsızlık ve Özgürlük Vakfı tarafından Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda düzenlenen “Tam Bağımsız Türkiye Yolunda Denizlerin Sonsuzluğa Uzanışının 50. Yıl Dönümü Anma Etkinliği ’ne” katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun yanı sıra törende eşi Dilek Kaya İmamoğlu, CHP İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan ile İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Doğan Subaşı da vardı.

Etkinlikte Gezi Parkı protestolarında öldürülen Ali İsmail Korkmaz'ın annesi ve ağabeyi de vardı. Deniz Gezmiş Bağımsızlık ve Özgürlük Vakfı etkinlikte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na plaket verdi. Plaketi Kılıçdaroğlu adına CHP İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan ile Şemside Yener teslim aldı.

ekremimamoğlu-tepkiçeken-fotoğraf

68 KUŞAĞI HİÇ ÖLMEDİ, ÖLMEYECEK

Törende konuşma yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 68 yılının toplumsal değişimlerin yaşanmasına neden olacak olayların başladığı bir yıl olduğunu söyleyerek: "68 kuşağı, bu değişik isteği ile sokaklara çıktılar ve isteklerin ortaya cesurca koydular. Bu, özgürleşme ve özgür düşüncenin ifade edilme arzusuydu. Seslerini de büyük bir başarı ile tüm dünyaya duyurdular. İşte bu kuşağın ülkemizdeki en önemli temsilcilerinin bir kısmı burada, bir kısmı hayatını kaybetti; ama ne yazık ki Denizler, Yusuflar, Hüseyinler hiç olmayacak, istenmeyecek, ülkemiz tarihine bir kara leke olarak büyük bir haksızlıkla hayatına mal oldu. Ama şöyle bir özelliği var Denizlerin, Yusufların, Hüseyinlerin nezdinde 68 kuşağı hiç ölmedi, ölmeyecek. Bu akşam da onu yaşıyoruz." ifadelerini kullandı.

İMAMOĞLU ELEŞTİRİLERE YANIT VERDİ

Karadeniz gezisinde bir gazeteci ile çekilen fotoğrafına gelen eleştirilere yanıt veren İmamoğlu, bu eleştirileri yapanların anlık hırslarına yenilmiş olabileceğini, ayrıştırma gayreti içinde olabileceklerini, farkında olarak ya da olmayarak yapanlar olabileceğini söyledi. Yapılan eleştiriler için: "bu kardeşiniz için vız gelir tırıs gider. Hiç umurumda değil." diyen İmamoğlu, bu tarz girişimlerde bulunanları akıllı olmaya davet ettiğini söyledi.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@