Ekrem İmamoğlu'ndan Metro Projesi İçin Alman Deutsche Bank'a Teşekkür

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Çekmeköy - Sultanbeyli Metro Hattı” inşaatı çalışmalarının yeniden başlamasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Emlak Haberleri 26.11.2019 - 17:39 15.07.2021 - 00:12 Serhat Karaman

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Çekmeköy - Sultanbeyli Metro Hattı” inşaatı çalışmalarının yeniden başlamasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bu konuda Alman bankasından kredi alınmasına değinen İmamoğlu, projenin önemine vurgu yaptı.

İstanbul "Çekmeköy - Sultanbeyli Metro Hattı" metro hattı inşaatı projesi yeniden başlatıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu söz konusu projenin yeniden başlatılmasına ilişkin bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında projenin tamamlanma süresi, finans kaynakları ve açılma tarihlerine açıklamalarda bulunan Ekrem İmamoğlu'nun konuşmasının satır başlarını sizlerle paylaşıyoruz. ÇEKMEKÖY SULTANBEYLİ METRO HATTIİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu konuşmasının başında İstanbul'un önceliklerine değindi. Metro ağının bu konuda önemine değinen Ekrem İmamoğlu bu konuda işbirliği yapılmasının önemine değindi. Konuşmasında bu işin merkezi hükûmeti, İstanbul belediyesi, ilçe belediyesi yok ifadelerini kullanan İBB Başkanı İmamoğlu bu işin önünde engel değil, destek olunması gerektiğini söyledi. "Metro birinci sıra işimiz. İstanbul'da metroyu birinci meseleye taşıma konusu milli bir meseledir. Yüzlerce kilometrelik metroyu bu şehre kazandırmalıyız. Sözen'den itibaren emeği geçen her belediye başkanına tek tek teşekkür ediyorum. Bizim de bir iddiamız var daha fazlasını yapabilmek. Bizden sonra gelenlerin de iddiası bu olmalı. O yüzde her şey çok güzel olacak diyoruz, oldu demiyoruz."Konuşmasının devamında Çekmeköy - Sultanbeyli Metro Hattı projesinin devam ettirilebilmesi için gerekli finans kaynaklarına dair de açıklamalarda bulunan Ekrem İmamoğlu şu ifadeleri kullandı. "Bugün açıkçası şunu belirtelim, ekonomi hem ülkemizde hem dünyada kolay bir süreç yaşamıyor. Finans dünyası 2 yıl öncesinden çok daha kötü bir durumda. Özellikle kaynak bulma konusunda çok daha darlaştığı bir dönemde güven duyması ve yaptığımız yurt dışı temaslarının da bunda  etkili olduğuna yürekten inanıyorum, Alman Deutsche Bank'ın da bu sürece güven duyarak katkı sunması anlamlıdır. İş birlikleri için teşekkür ediyorum."Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@