Ekrem İmamoğlu'ndan Vatandaşa Döviz, Doğalgaz, Mazot Arttı, Ona Niye Tepki Göstermediniz Çıkışı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu kendisine yöneltilen her şey çok güzel olacak demiştiniz; olmadı çıkışına çok konuşulacak bir yanıt verdi.

GÜNDEM 26.02.2020 - 13:33 15.07.2021 - 00:09 SERHATMEDYA

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu kendisine yöneltilen her şey çok güzel olacak demiştiniz; olmadı çıkışına çok konuşulacak bir yanıt verdi. Başkan İmamoğlu kendisinin de zam yapmaktan hoşnut olmadığını söyleyerek döviz artıyor, mazot artıyor, yakıt artıyor, doğalgaz artıyor savunmasında bulundu. Detaylar haberimizde...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ulaşım fiyatlarına gelen zamları eleştiren vatandaşlara yanıt verdi. BAŞKAN İMAMOĞLU: ULAŞIM FİYATLARINA ZAM YAPMAK ZORUNDA KALDIKİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ulaşım ücretlerine gelen zamları eleştiren vatandaşlardan gelen tepki üzerine kendisini savundu. Ulaşım fiyatlarına zorunlu olarak zam yapmak zorunda kaldıklarını, yapılan zamlardan kendilerinin de memnun olmadığını belirterek "”Biz keyif almıyoruz. Şimdi zam yapmasam, 1 sene sonra daha kötü durumda.Ulaşımla ilgili, hizmetle alakalı hem standart sorunu var hem başka problemler var. Bir başka konu; biz öğrenciye katkı sunduk. Öğrenciyi geldik 85 liradan 50 liraya düşürdük. 3-4 senedir 3 katrilyon 600 milyara (eski parayla) çıktı ulaşımı sübvansiyonumuz. Niye? Son 1 yılda yüzde 40’ın üstünde sadece yakıt zammı var. Ulaşımla ilgili bakım hizmetlerimiz yüzde 50’nin üzerinde arttı. Ben, hizmet vermek zorundayım” dedi. EKREM İMAMOĞLU HER ŞEYİN NEDEN ÇOK GÜZEL OLMADIĞINI AÇIKLADIBir vatandaşın seçim sloganı olan her şey çok güzel olacak lafına göndermede bulunması üzerine Başkan İmamoğlu “Olacak, olacak… Olmuyor, niye olmuyor? Döviz artıyor, mazot artıyor, yakıt artıyor, doğalgaz artıyor. Bunlar bizim elimizde değil. Onlara da tepki göster senden istirhamım. Onlara da tepki göster” çıkışında bulundu. Hatırlanacağı üzere İstanbul'da ulaşım fiyatlarına yüzde 35 oranında zam gelmişti. Başkan İmamoğlu ulaşım fiyatlarına indirim sözünü geçen sene Mart ayında verdiklerini belirterek gelne zamların konut fiyatlarına zam yapılmasının kaçınlımaz olduğunu iddia etti. 
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@