El Salvador Bitcoin Aldı, Yeni Yükseliş Trendi Başladı!

Kripto paraların şahı olarak kabul edilen Bitcoin El Salvador desteği ile yükselişini sürdürdü. Yeniden 50 bin doların üzerini gören BTC için yeni açıklama geldi.

Finans 07.09.2021 - 11:40 07.09.2021 - 11:43 Gülcan Özer

Piyasa değeri 1 trilyona yaklaşan Bitcoin, kripto para birimleri arasında en çok işlem görenlerden biri olması nedeniyle tüm yatırımcılar tarafından da yakından takip ediliyor. Altına alternatif olarak gösterilen Bitcoin için altın fiyatları ile arasındaki çekişme devam ederken süreçte El Salvador tarafından yapılan açıklamalarda fiyatlar üzerindeki etkisini arttırıyor. 

Güvenirliği tartışma konusu olan ve resmi ödeme yöntemi olarak kabul edilmesi tartışılan Bitcoin için El Salvador tarafından yapılan açıklamalar düşüşte olan Bitcoin'in deyim yerindeyse elinden tutmuş ve ayağa kaldırmıştı. Süreçte Bitcoin için yeni bir yükseliş trendi etkisi yaratacak yeni açıklama yine El Salvador yönetimi tarafından yapıldı. 

EL SALVADOR AÇIKLADI: BİTCOİN RESMİ ÖDEME BİRİMİ OLARAK KULLANILACAK! 

Uzun süredir bitcoin üzerinde çalışan El Salvador bugün itibari ile hayata geçirdiği yeni küresel finans sistemi ile Bitcoin'i resmi ödeme birimi olarak kabul etmiş oldu. El Salvador Başkanı Nayib Bukele tarafından yapılan açıklama ile ülke olarak Salı günü 200 Bitcoin alımı yaptıklarını, bu sayede toplam bitcoin varlıklarını 400'e çıkardıklarını duyurdu. 

7-eylül-bitcoin-kuru

Yapılan açıklama ile Bitcoin 50 bin dolar üzerindeki güçlü duruşunu bugünde korumayı başardı. Bitcoin bugün itibari ile 52 bin dolar seviyesinin hemen üzerinde 52 bin 3,80 dolar civarında işlem görmeyi sürdürüyor. El Salvador Başkanı Nayib Bukele piyasa değeri 20 milyon dolar olarak tahmin edilen kripto para rakamını daha da arttırmayı istediklerini dile getirmişti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@