Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları: Elazığ'da 3 Ay Boyunca Su Ücreti Alınmayacak!

Elazığ depremi sonrası bölgede yaralar sarılmaya devam ederken Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları yapmış olduğu açıklama ile 3 ay boyunca abonelere su faturası ücreti yansıtmayacaklarını duyurdu.

EMLAK HABERLERİ 21.02.2020 - 15:25 15.07.2021 - 00:09 Emlak 365

Elazığ depremi sonrası bölgede yaralar sarılmaya devam ederken Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları yapmış olduğu açıklama ile 3 ay boyunca abonelere su faturası ücreti yansıtmayacaklarını duyurdu. Detaylar haberimizde...

24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen şiddetli deprem sonrası çok sayıda binanın yıkıldığı ve 41 kişinin hayatını kaybettiği Elazığ Depremi sonrası yaralar sarılmaya devam ediyor. Afet bölgesi ilan edilmesi yönünde çok talep gelmesine rağmen bu yönde bir karar alınmayan Elazığ'da 3 ay boyunca belediyenin vatandaşlardan su tüketim faturası tahsilatı yapmayacağı ilan edildi. ELAZIĞ'DA BELEDİYE 3 AY BOYUNCA SU FATURASI TAHSİLATI YAPMAYACAK! Konu hakkında açıklama yapan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları yapmış olduğu açıklamasında "Depremin olduğu 24 Ocak tarihinden geçerli olmak üzere 3 ay süresince abonelerimizden su tüketim bedeli almayacağız. Sosyal belediyecilik ilkemizle vatandaşımızın yaşamını kolaylaştırmaya katkı sağlayacak bu müjdeyi hemşehrilerimle paylaşmak istiyorum.Ön ödemeli kartlı su sayacı kullanan abonelerimiz de bu imkandan yararlanacaklar. 3 aylık su tüketim bedelinin Elazığ Belediyesine toplam maliyeti 15 milyon TL'dir. Ama vatandaşımızın canı sağ olsun. Biz elimizden geleni yapacağız" dedi. Benzer bir kararın da elekrik ve doğalgaz dağıtım firmaları tarafından alınması gerektiğini belirten Şerifoğulları söz konusu kararın Mart ayı içinde toplanacak olan belediye meclis toplantısında alınacağını söyledi. 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@