Elazığ Şehir Hastanesi İsmi Belli Oldu, O Kahramanın Adı Verildi!

Türkiye'nin sağlık sektöründeki en büyük yatırımı olarak lanse edilen şehir hastaneleri arasında yer alan Elazığ Şehir Hastanesi ismi açıklandı.

GÜNDEM 06.08.2018 - 17:06 15.07.2021 - 00:20 Emlak 365

Türkiye'nin sağlık sektöründeki en büyük yatırımı olarak lanse edilen şehir hastaneleri arasında yer alan Elazığ Şehir Hastanesi ismi açıklandı.

Elazığ Şehir Hastanesi'ne İzmir'de hain terör saldırınısı canı pahasına önleyen ve büyük bir faciayı tek başına engelleyen Fethi Sekin'in adı verildi. İsim değişikliği talimatının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verildiği öğrenildi. İsim Değişikliği Bugün İtibari İle Yapıldı!Konu hakkında açıklamada bulunan Elazığ İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Cahit Polat söz konusu değişikliğin bugün itibari ile yapıldığını belirterek "Sayın Cumhurbaşkanımızın Elazığ'a geldiğinde böyle bir sözü vardı. Şehir Hastanesi'nin isminin Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi olacağını ifade etmişlerdi. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla bugün itibariyle bu gerçekleşmiş oldu.Bugün Bakanlık'tan bize yazı geldi. Elazığ Şehir Hastanesi'nin ismi Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi olarak bugünden itibaren tescillenmiş oldu. Ben şehidimize Allah'tan rahmet diliyorum. Şehidimizin adını Şehir Hastanemizde yaşatmak bizi de oldukça memnun etti. Hayırlı, uğurlu olsun diliyorum" dedi.Fethi Sekin Kimdir?Elazığ Şehir Hastanesi'ne adını veren Fethi Sekin İzmir'de trafik polisi görevini yürütürken hain terör saldırısını erkenden fark ederek müdahale etmesi neticesinde kendisi şehit olan ancak büyük bir can kaybını önleyen şehit polisimizdir. Kendisi de Elazığ doğumlu olan Fethi Sekin'in adının bu nedenle Elazığ Devlet Hastanesine verilmesi şehirde yaşayan kişilerin de son derece sevinmesine neden oldu. Hastanenin yeni adı Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi olarak kayıt altına alındı. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@