Elazığ TOKİ Kura Sonuçları Sorgulama 2021: AFAD Yemişlik Deprem Konutları İsim Listesi Belirlendi

Elazığ Yemişlik TOKİ kura sonuçları açıklandı. Elazığ hak sahipliği sorgulama ekranı açıldı mı, TOKİ kura sonuçları Elazığ nasıl sorgulanır, e-Devlet Elazığ AFAD kura çekimi sonuçları sorgulama!

Toki 16.12.2021 - 12:23 16.12.2021 - 12:23 Gülcan Özer

Elazığ Yemişlik TOKİ deprem konutları kura çekilişi sonuçları isim listesi açıklandı. 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen depremde büyük bir yıkıma uğrayan Elazığ'da devlet eli ile yaralar büyük bir hızla sarılmış, depremde evi yıkılan ve hasar alan kişiler için Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından konut inşaatlarına başlanmıştı. 

Bu kapsamda Elazığ Yemişlik TOKİ deprem konutları projesinde yapımı tamamlanan 1894 konut için yapılan kura çekimi ile hak sahipleri belirlinmiş oldu. Elazığ AFAD kura çekimi törenine Elazığ Valisi Ömer Toroman başta olmak üzere çok sayıda yetkili katıldı. 

ELAZIĞ AFAD YEMİŞLİK MAHALLESİ TOKİ KONUT PROJESİ 6. 7. 8. 9. VE 10. ETAP KURA ÇEKİLİŞİ SONUÇLARI İSİM LİSTESİ BELİRLENDİ! 

Yemişlik Mahallesi'nde 6, 7, 8, 9. ve 10'uncu etaplarda yapımı tamamlanan 1894 konut için kura çekim töreni İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü hizmet binasında yapıldı. Kura çekilişi öncesinde açıklama yapan Vali Toroman bugüne kadar yapılan çekilişlerle 15 bin 784 konut ve işyeri için hak sahiplerinin belirlendiğini belirterek depremin oluşturduğu hasarı büyük oranda telafi ettiklerini söyledi. 

Vali Toroman bu kadar kısa sürede bu kadar büyük bir imalatın yapılmasını başarı olarak değerlendirirken "2020 Ocak ayında meydana gelen depremden dolayı hak sahibi olan vatandaşlarımızın hemen hemen tamamının konut kurasını çektik. 2020 Aralık ayındaki depremden dolayı oluşan hasarların telafisi için de bir hayli yol kat ettik. Buradan da pek çok vatandaşımıza konutlarını teslim ettik. İnşaatı devam eden ve teslim edeceğimiz konutlarla beraber inşallah yakın zamanda 5,3 şiddetindeki depremden etkilenen vatandaşlarımızın da hasarlı konutlarını telafi etmiş olacağız" dedi. 

toki e devlet kura sonucu sorgulama

ELAZIĞ TOKİ KURA SONUÇLARI SORGULAMA 2021! TOKİ KURA SONUCU NEREDEN, NASIL ÖĞRENİLİR?

Kura sonuçları bugün akşam saatlerinde TOKİ GOV TR internet sitesi üzerinden noter tarafından onaylanmasının ardından açıklanacak. Kura sonucunu isteyen kişiler e-devlet üzerinden de öğrenebilecek. TOKİ e devlet kura sonucu sorgulama sayfası için TIKLAYINIZ... 

Açılan pencerede kimlik numaranızı doğruladıktan sonra adınıza isabet eden bir konut olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Kimlik numarası ile TOKİ Elazığ yemişlik kura sonucu sorgulama işlemini tamamlayabilirsiniz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@