Elazığ'da Meydana Gelen 4.5 Şiddetindeki Depremin Ardından Hasarlı Bina Yıkıldı

Elazığ'da gün içerisinde meydana gelen 4.2 şiddetindeki depremin ardından kentte ağır hasarlı olarak bulunan bir bina yıkıldı. Yıkılan 6 katlı binanın daha.

EMLAK HABERLERİ 17.02.2020 - 17:20 15.07.2021 - 00:10 Emlak 365

Elazığ'da gün içerisinde meydana gelen 4.2 şiddetindeki depremin ardından kentte ağır hasarlı olarak bulunan bir bina yıkıldı. Yıkılan 6 katlı binanın daha

Elazığ'da geçtiğimiz haftalarda medyana gelen 6.8 şiddetinde ki deprem büyük hasara yol açmıştı. Çok sayıda bina o deprem sonrası yıkılmış onlarca binada ağır hasar almıştı. Bölgede deprem endişesi halen devam ederken gün içerisinde yeni bir deprem meydana geldi.4.2 ŞİDDETİNDE Kİ DEPREM SONRASI 6 KATLI BİNA YIKILDIAFAD resmi internet sitesi üzerinden yapmış olduğu son depremler açıklamasında, öğlen saatlerinde merkez üssü Elazığ Sivrice olan bir deprem meydana geldiğini duyurdu. AFAD söz konusu depremin şiddetini 4.2 olarak açıklarken vatandaşların hissettiği deprem endişeye neden oldu. Kent genelinde hissedilen depremden hemen sonra, merkeze bağlı Abdullahpaşa Mahallesi'nde bulunan 6 katlı bir bina çöktü. Binanın 6.8 şiddetinde ki depremde ağır hasar gördüğü ifade edilirken yeni 4.2 deprem sonrası yıkıldığı kaydedildi. Yetkililer söz konusu binanın daha önceden boşaltıldığı için herhangi bir yaralanma ve can kaybının olmadığını açıkladılar. 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@