Elazığ'daki 340 Deprem Konutunun Kura Çekimi Gerçekleştirildi!

Elazığ'da 2020 yılında meydana gelen deprem sonrasında inşa edilen 340 konut için kura çekimi gerçekleştirildi. Kura çekimi, Elazığ Valisi'nin katılımıyla İl Özel İdaresi'nde yapıldı.

Konut Projeleri 19.01.2022 - 17:24 19.01.2022 - 17:24 Büşra Uluşen

Elazığ'da 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen deprem nedeniyle birçok vatandaş hayatını kaybetmiş, birçok vatandaşın da evleri yıkılarak kullanılamaz hale gelmişti. Deprem sonrasında Abdullahpaşa ve Rüstempaşa mahallelerinde inşa edilen 340 daire için kura çekimi gerçekleştirildi. 

ELAZIĞ DEPREM KONUTLARININKURA ÇEKİMİ YAPILDI

2020 yılında Elazığ'da merkezüssü Sivrice olan 6,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem, birçok vatandaşı evsiz bırakırken mağduriyetin giderilmesi amacıyla hemen deprem konutlarının inşası başladı. 

Çalışmalar neticesinde Rüstempaşa Mahallesi 1. Etapta 312 konut, Abdullahpaşa Mahallesi 4. etapta ise 28 konutun kurası İl Özel İdaresi'nde yapılan tören ile gerçekleştirildi. 

Törende konuşma yapan Elzaığ Valisi Ömer Toraman, deprem nedeniyle mağdur olan vatandaşların bir an önce konutlarında yaşamaya başlaması için tüm kurum ve kuruluşların seferber edildiğini söyledi. 

elazığ 340 konut

DEPREM SONRASI 16 BİN 197 KONUT!

Elazığ deprem konutları için yapılan kura çekimi İl Özel İdaresi'nde gerçekleştirildi. Vatandaşlar kura çekimi ile yeni evlerine kavuşmanın heyecanını yaşarken, Vali Toraman Elazığ'da yürütülen inşaatların son durumu hakkında bilgi verdi.

Toraman, deprem sonrasında Elzaığ'da 16 bin 197 konut ve 243 iş yerinin kurasının çekilerek vatandaşa teslim edildiğini, Sürüsürü Mahallesi'ndeki konutlarında teslim edildikten sonra Elazığ merkezde deprem sonrası oluşan hasarın giderilmiş olacağını dile getirildi. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@