Elektrik Aktivasyonlu Yangın Söndürme Topu Nedir, Nasıl Kullanılır, Yangın Söndürme Topları Ne İşe Yarar?

Devam eden yangınlar ile ormanlar kül olmaya devam ederken yangın topları gündeme geldi. Peki, yangın söndürme topu nedir, nasıl kullanılır, fiyatları kaç TL?

Elektrik Aktivasyonlu Yangın Söndürme Topu Nedir,  Nasıl Kullanılır, Yangın Söndürme Topları Ne İşe Yarar?

Türkiye orman yangınları ile mücadele etmeye devam ederken yangınların söndürülememesi üzerine bölgeye gönüllü vatandaşlarda destek olmak amacı ile akın etmeye başladı. Gönüllülerin de devreye girmesi ile beraber yangın söndürme çözümleri için kullanılan ürünlerin fiyatları rekor oranda yükseliş gösterdi.

Yangın söndürmek için kullanılan maddeler arasında yer alan yangın söndürme topları bir kere daha gündeme geldi. Adı pek duyulmadığı için pek çok kişi de "yangın söndürme topu nedir, elektrik aktivasyonlu yangın sönndürme topu nasıl kullanılır, fiyatları kaç TL?" gib soruların yanıtlarını aramaya başladı.

ELEKTRİK AKTİVASYOLU YANGIN TOPU VE FİREBALL YANGIN TOPLARI NEDİR?

Yangın söndürme teknolojileri kapsamında üretilen elektrik aktivasyonlu yagın söndürme topları Türkiye'yi etkisi altına alan büyük orman yangınları için geliştirilen ürünler olmamakla beraber üretim amaçları küçük çaplı yangınları söndürmek, büyümesini engellemek ve kısa sürede müdahale etmektir.

Küçük yangınlara mümkün olan en kısa sürede müdahale etmek amacı ile özel olarak geliştirilen ve basınçsız strafor kaplara yangın söndürme topu adı verilmektedir.

yangın-söndürme-topları

YANGIN SÖNDÜRME TOPLARI NASIL KULLANILIR?

Bu topların en önemli özellikleri son derece kolay kullanım imkanına sahip olmasıdır. Basınçsız strafor kap olarak tasarlanan bu toplar taşınabilir özelliğe sahiptir ve yangın alevinin değmesi ile beraber patlayarak anında yangına müdahale ederek söndürür.

Bulunduğu alanda 3 metrekarelik bir alanda yangın söndürme kapasitesine sahiptir. Bu nedenle sıklıkla tercih edilmektedir. Sadece yangının olduğu alana doğru ateşin temas edeceği şekilde fırlatılması yeterlidir.

YANGIN SÖNDÜRME TOPU KAÇ TL, YANGIN TOPLARI FİYATI NE KADAR?

Üreten markaya ve özelliklerine göre değişmekle beraber 400 liradan başlayan fiyatlarla satılmaktadır.